Türkiye Basketbol Federasyonu Kararını Açıkladı

Türkiye Basketbol Federasyonu Kararını Açıkladı

12 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle tüm liglere Gençlik ve Spor Bakanlığı kararınca 19 Mart günü ara verilmişti. Türkiye’de basketbol liglerinin geleceğine ilişkin karar alınması adına da dün saat 14:00’te bir toplantı gerçekleşti. Toplantı neticesinde alınan karar ise açıklandı.

Türkiye’de basketbol liglerinin geleceğine ilişkin merakla beklenen karar dün saat 14:00’te gerçekleşen toplantı sonrası açıklandı. Türkiye Basketbol Federasyonu, liglerde yarıda kalan sezonun iptal edilmesine karar verildiğini bildirdi.

Konuya ilişkin resmi açıklama Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu tarafından alındı. Açıklanan kararda ise 2019-2020 sezonunun şampiyon belirlenmeden tescil edildiği bilgisi verildi. Bu karara göre sezon oynanmamış sayıldı.

Küme Düşme Olmayacak

Bu süreçte Türkiye Futbol Federasyonu, sezona devam edilme kararını aldığını Başkan Nihat Özdemir’in açıklaması ile bildirmişti. Bu kararın ardından ise basketbol liglerine çevrilen gözler, merakla sonucun ne olacağını bekliyordu.

Saat 14:00’te yapılan toplantının sonucunda ise, yarıda kalan 2019-2020 sezonunun oynanmamış olarak sayıldığı bildirildi. Herhangi bir takımın şampiyonluğu ise bu netice ile açıklanmamış oldu.

Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu konuya ilişkin yaptığı açıklama, yönetim kurulu olarak tüm ligleri sonlandırdıklarını ifade etti. Şampiyonun ilan edilmediğinin özellikle altını çizen Türkoğlu, temsilin de mevcut sıralamaya göre ilan edileceğini söyledi. Hiçbir ligde şampiyonun belirlenmediğine de dikkat çeken başkan, küme düşmenin de bu sezonda olmayacağını ekledi.

Güncel Yazılar