ING Basketbol

Beşiktaş Sompo Ve Fenerbahçe Beko Derbisi Bugün Yaşanacak

Posted by

ING Basketbol Süper Ligi’nde 22’inci hafta müsabakalarında Beşiktaş Sompo Sigorta ve Fenerbahçe Beko ekipleri karşı karşıya geliyor. Büyük derbi mücadelesinin ev sahipliğini ise siyah beyazlı ekip üstlenecek. Bugün saat 15:15’de düzenlenecek olan mücadele için ise nefesler şimdiden tutuldu.

ING Basketbol Süper Ligi’nde 22’inci hafta müsabakaları için derbi mücadelesi yaşanacak. Bugün saat 15:15’de siyah beyazlı ekibin ev sahipliği yapmış olduğu oyunda Beşiktaş Sompo Sigorta ve Fenerbahçe Beko ekipleri karşı karşıya gelecek. BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi’nde oynanacak mücadele için nefesler şimdiden tutulmaya başlandı.

Siyah beyazlı ekip bugüne kadar ligde çıkmış olduğu 21 maçın 11’inde galibiyet alırken, 10’unda ise mağlubiyet alarak parkeden ayrılmıştı. Fenerbahçe Beko ise Meksa Yatırım Afyon Belediyespor ile gerçekleşen mücadelede kural hatası sebebiyle tekrar oynayacak ve ligin de 15 maçında galibiyet 5’inde yenilgi alarak parkeden ayrılmıştı.

İki Ekip De Kendine Göre Avantajlı

İki büyük rakip ekip arasındaki sezonun ilk yarısında oynanan mücadelenin kazananı ise 84-80 skorla sarı lacivertli ekip olmuştu. Bugün gerçekleşecek müsabakada ise ev sahibi olması sebebiyle avantaj siyah beyazlı ekipte olsa da, ligin toplam sonuçları karşılaştırıldığında iki takımın da kıran kırana bir mücadelesi yaşanacağı ortaya çıkan veriler arasında yer alıyor.