Fenerbahçe Beko Ekibi Khimki Ekibine Karşı 82-68 Mağlup Oldu

Fenerbahçe Beko Ekibi Khimki Ekibine Karşı 82-68 Mağlup Oldu

7 Mart 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde 28’inci hafta müsabakalarında Rusya ekibi olan Khimki ile Fenerbahçe Beko karşı karşıya geldi. Müsabaka 82-68 skorla sona erdi. Sarı lacivertli ekip müsabakadan mağlup ayrıldı.

THY Avrupa Ligi’nde 28’inci hafta mücadelesi için Rus ekip Khimki ve Fenerbahçe Beko karşı karşıya geldi. Sarı lacivertli ekip için kötü başlayan sezonda son 11 oyunun 8 tanesinde galip gelmiş ve toplamda da 13 galibiyetle de 7’inci sıraya kadar gelmişti. Fenerbahçe ekibi bu mücadeleden 82-68 skorla mağlup ayrıldığı için 15’inci yenilgisini de almış oldu.

İlk Yarıya Üstün Girmişti

Sarı lacivertli ekibin konuk olduğu müsabakada, oyunun ilk periyodu 26-18 sona erdi. İkinci çeyreğe üstün giren ise Khimki ekibi oldu. Maçın ikinci çeyreğinde Fenerbahçe ekibi daha baskın gelerek aradaki sayı farkını kapattı ve ilk yarıyı 41-40 skorla önde kapatmayı başardı. Soyunma odasına önde giren sarı kanarya, üçüncü çeyrek için son derece basit top hataları yaptı ve son çeyreğe 64-54 skorla geriden geldi. Mücadelenin son çeyreğinde ise sayı farkını iyice açan ev sahibi ekip, müsabakadan da 82-68 skorla galibiyetle ayrılmış oldu.