Kobe Bryant

Bir Efsane Daha Hayata Gözlerini Yumdu

Posted by

NBA yıldızlarından biri olan ve basketbolun sembolü haline gelen Kobe Bryant helikopter kazası sonucu hayatını kaybetti.

NBA oyuncularından basketbolda sembol haline gelmiş bir isim olan Kobe Bryant, geçirmiş olduğu trafik kazası sonucu hayatını kaybetti. Alınan ölüm haberi, 42 yaşındaki sporcunun hayranlarını ve spor dünyasını derin yasa boğdu.

Saat 10 sıralarında gerçekleşen kazanın sebebinin ise olumsuz hava koşulları olduğu bilgisi açıklandı.

Çok kısa sürede tüm dünyanın gündemine oturan bu acı haber, ilk olarak TMZ’nin yayınlamış olduğu son dakika gelişmesi olarak açıklandı. Ardından Los Angeles Polis Departmanı tarafından da onaylanan helikopter kazası bilgisi, NBA yıldızı oyuncunun hayranları ve yakından tanıdıkları tarafından da üzüntüye sebebiyet verdi.

Ayrıca Los Angeles Polis Departmanı tarafından açıklanan bilgiler arasında, kazada 5 kişinin helikopterde yer aldığı fakat hiçbirinin kurtulamadığı yönünde oldu.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde meydana gelen kaza, tam olarak Calabasas şehri üzerinde gerçekleşti. Kazanın sebebi ise havanın sisli olması olarak açıklandı. Öncesinde düşen sonrasında alev alan helikopterden kurtulan ise olmadı.

Kobe Bryant’ın Kızı Da Kazada Hayatını Kaybedenler Arasında

Saat 10 sıralarında gerçekleşen kaza, Sikorsky S-76 isimli helikopter ile meydana geldi.

Elim kazada hayatını kaybedenler arasında Kobe Bryant’ın 13 yaşındaki kızı Gianna Maria-Onore Brtyant da vardı.