Lillard

Lillard Kariyerinin Rekorunu Kırdı

Posted by

NBA’in büyük mücadelesi rekorla sona erdi. Portland Trail Blazers ve Golden State Warriors mücadelesinde Lillard, üstün performansı ile herkesi etkiledi. Tek maçta 60 sayı, 10 ribaunt ve 5 asist barajını geçerek rekora imza atan oyuncu, bu barajı geçen lig tarihinin 5. oyuncusu olmayı da başardı.

NBA mücadeleleri hızla sürerken, Trail Blazers ve Warriors arasında da kıyasıya mücadele yaşandı. Büyük karşılaşmada Damian Lillard’ın maç bitimine 14.9 saniye kala atmış olduğu 3 sayılık basket ile uzatmalara gidildi. Atılan 3’lükle uzatmaya giden mücadele ev sahini Trail Blazers’ın 129-124’lük skorluk galibiyeti ile sona erdi.

Tek Maçta 61 Sayı 10 Ribaunt 7 Asist

Oldukça hareketli geçen maçta, mücadelenin yıldız ismi ise Trail Blazers ldu. All-Star oyuncusu olan Lillard, tek bir maçta 61 sayı, 10 ribaunt ve 7 asistle maça adeta imzasını atmayı başardı. Bu mücadele ile kariyerinde de en yüksek skora ulaşmış olan Lillard, bu skorla Michael Jordan,  Tracy McGrady, David Robinson ve James Harden’ın ardından tek maçta 60 sayı, 10 ribaunt ve 5 asist barajını aşan 5. isim oldu.