Bjelica: “Gerektiğinde Pivot Oynamayı Seviyorum.”

Bjelica: “Gerektiğinde Pivot Oynamayı Seviyorum.”

22 Temmuz 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Sacramento Kings forması ile başarılı bir sezon geçiren Nemanja Bjelica, basın mensupları ile düzenlenen videokonferansta samimi açıklamalarda bulundu.

Pandemi öncesinde oynanan sezon maçlarında takım arkadaşları Beagley ve Holmes’un sakatlıkları nedeniyle zaman zaman pivot oynamakta zorunda kalan tecrübeli oyuncu, Orlando fanusunda devam edecek 2019-20 sezonu maçlarında da takımı ona ihtiyaç duyarsa yine seve seve pivot oynayabileceğini belirtti ve konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

Dürüsüt olmak gerekirse pivot oynamayı seviyorum. Özellikle şut tehdidi yaratarak takım arkadaşlarına alan açacak bir pivota ihtiyaç duyduğumuzda bu rolü oynamak hoşuma gidiyor. Buddy ve Bogi ile aynı anda sahada olduğumda kendimi iyi ve rahat hissediyorum. Koç Walton, benden ne yapmamı isterse takım için onu yapmak için elimden gelen çabayı göstereceğim.

Eurohoops

Bu sezon 3 sayı çizgisi gerisinden %42.4 gibi etkili bir yüzdeyle oynayan Nemanja, bu sayede arkadaşlarına hücumda daha fazla alan yaratmayı sevdiğini de ekledi, şu ifadeleri kullandı:

Pozisyon yaratmayı seviyorum. Üç sayılık atış kullanmak ve takım arkadaşlarıma alan yaratmak çok keyifli ancak takım arkadaşlarımı daha iyi hale getirmek ve onların işini kolaylaştırmak için yapabileceğim her şeyi yapmak istiyorum.

Eurohoops

Orlando fanusunda yapılacak hazırlık maçları hakkında da konuşan Bjelica şu açıklamalarda bulundu:

İçinde bulunduğumuz durum Orlando’daki her takım için çok yeni. Neredeyse beş ayın ardından tekrar maçlara başlıyoruz. Bu konuda çok mutluyum, büyük olasılıkla buradaki herkes çok mutludur. Yarın [bugün] oynayacağımız hazırlık maçı için çok heyecanlıyız.

Eurohoops