LeBron James Oyuncu Kartına Rekor Satış

LeBron James Oyuncu Kartına Rekor Satış

21 Temmuz 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Amerikan Basketbol Ligi olan NBA takımlarından Los Angeles Lakers ekibinin yıldız isimlerinden olan LeBron James rekor satışa neden oldu. Basketbolcunun çaylak sezonundan kalan ve çok ender bulunan oyuncu kartı, açık artırmada 1,845 milyon dolara alıcısını buldu.

Amerikan Basketbol Ligi NBA ekiplerinden biri olan Los Angeles Lakers oyuncusu rekor satışa neden oldu. Takımın yıldız isimlerinden biri olan LeBron James’in çaylak döneminden kalan ve ender bulunan oyuncu kartı, açık artırma ile alıcısını buldu. Oyuncu kartının satış fiyatının ise 1,845 milyon dolar olduğu bilgisi edinildi.

Konuya ilişkin açıklama NBA tarafından yapıldı. Yapılan açıklamada müzayedenin Goldin Müzayede Evi’nde gerçekleştiği ifade edildi. Oyuncu kartının ise 1,845 milyon dolar rekor bedel ile Leore Avidar adlı bir koleksiyoner tarafından alındığı paylaşıldı.

Çok ender bulunan kart, modern zamanlarda üretilmiş olan bir kart için ise rekor bedel ile sahibini bulmuş oldu. Önceki rekor bedelin ise, Amerikan Beyzbol Ligi ekiplerinden Los Angeles Angels forması terleten Mike Trout’un kartına ödenmişti. Onun bedeli ise 923 bin dolar olarak kayıtlara geçmişti.

23 Tane Üretilmişti

LeBron James adına Cleveland Cavaliers tarafından draft edilmiş olduğu 2003-2004 sezonunda ise yalnızca 23 tane üretilen kart, çok iyi kondisyona sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Ayrıca akrt 35 yaşındaki yıldızın imzasını da taşıyor.

Güncel Yazılar