Bobby Dixon Fenerbahçe Beko’ya Veda Etti

Bobby Dixon Fenerbahçe Beko’ya Veda Etti

18 Ağustos 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Fenerbahçe Beko’nun emektar oyuncularından ve aynı zamanda kulübün gelişim koçu ve basketbol elçisi olan Bobby Dixon kişisel gerekçelerden ötürü görevinden ayrıldı.

Sarı lacivertli kulüp sosyal medyadan yayınladığı mesajla Bobby Dixon’a emekleri için teşekkür etti.

39 yaşındaki Dixon, profesyonel basketboldan emekli olmuştu. Ancak geçtiğimiz Ekim ayında 2021-22 sezonunun başlamasından önce gelişim koçu ve büyükelçi olarak Fenerbahçe Beko’ya geri döndü. Fenerbahçe’de geçirdiği 6 sezonda, 2017’de Turkish Airlines EuroLeague şampiyonluğu yanı sıra EuroLeague’de sarı lacivertli formayla 156 maça çıktı.

Pinar Karşıyaka ile 2015 yılında BSL’de finallerin MVP’si olarak şampiyon olduktan sonra Fenerbahçe’ye katılan Dixon, sarı lacivertlilerin 2016’dan 2018’e kadar üç yıl üst üste Türkiye liginde zirveye çıkmasına yardımcı oldu. Türkiye’ye gelmeden önce, kariyerinin ilk aşamalarında Fransa, İtalya ve Polonya’da oynadı.

Dixon, 2015 yılında Türk vatandaşlığını aldıktan sonra Ali Muhammed adıyla A Milli Takımı’nda oynamaya hak kazandı. EuroBasket’in 2015 baskısında ve Manila’daki 2016 FIBA ​​Olimpik Eleme Turnuvasında mücadele etmek ve ayrıca 2019 FIBA ​​Dünya Kupası Elemeleri’nde forma giyerek uluslararası kariyerini şekillendirdi.