İDDİA: Lakers Kyrie Irving için Bastırıyor; Nets İlgilenmiyor

İDDİA: Lakers Kyrie Irving için Bastırıyor; Nets İlgilenmiyor

18 Ağustos 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Los Angeles Lakers, dün LeBron James’in iki yıl 97.1 milyon dolarlık anlaşmayla takımda kalmasının ardından rahat bir nefes aldı. Yıldız isim en azından 2025 yazına kadar Los Angeles’da kariyerine devam edecek.

Bu gelişme Lakers yönetimini önümüzdeki sezon için kadroyu geliştirmek adına takas piyasasında daha aktif hale getirecektir. The Athletic’ten Jovan Buha’nın haberine göre, LeBron James de takımın daha iddialı olabilmesi için kadroyu geliştirmesi gerektiğini düşünüyor. Yıldız ismin Cleveland Cavaliers yıllarında birlikte şampiyonluk yaşadığı Kyrie Irving ismi ise öne çıkıyor.

Lakers’in olası Irving takasında 2027 ve 2029 yıllarındaki draft haklarının ikisindne birden vazgeçmek istememesi Brooklyn Nets ile yürütülen görüşmeleri tıkayan en önemli faktör.

Nets yönetimi, takımdan ayrılmak isteyen iki süper yıldızı Kyrie Irving ve Kevin Durant konusunda eli güçlü olmamasına karşın çok fazla şey talep ediyor. Bu yüzden iki oyuncu da henüz bir anlaşma sağlayabilmiş değil ve Nets’i önümüzdeki bir aylık süreçte zor günler bekliyor.

Jovan Buha’nın aktardığı gibi Lakers, süper yıldızı LeBron James’in etrafındaki yetenek seviyesini yükseltmek zorunda. Yaz döneminde şu ana kadar Juan Toscano-Andreson, Thomas Bryant, Damian Jones, Lonnie Walker ve Troy Brown jr eklemelerini yaptı. Geçtiğimiz sezon kötü giden takımın en istikrarlı isimlerinden Malik Monk’u ise kaybettiler ve özellikle kanat rotasyonunda çift yönlü oynayabilen şutöre ihtiyaçları var.