Bosna Hersek Milli Takımı’na Müjdeli Haber

Bosna Hersek Milli Takımı’na Müjdeli Haber

16 Ağustos 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Bosna Hersek Milli Takımı, Bosna Hersek Basketbol Federasyonunun yaşadığı mali krizden ötürü 2023 FIBA Dünya Kupası Elemeleri ve EuroBasket 2022’ye gidememe tehlikesiyle karşı karşıyaydı.

Dün olağanüstü bir toplantı yapan Bosna Hersek Bakanlar Kurulu, hükümetin basketbol federasyonuna yardımda bulunmasına karar verdi. Konsey, bu yaz milli takımların yükümlülüklerini yerine getirmek için mevcut bütçe rezervinden sağlanan fonları onayladı.

Hükümetin aldığı kararla, Federasyona, sırasıyla EuroBasket 2022 ve FIBA ​​Kadınlar Dünya Kupası 2022’de hem erkek hem de kadın milli takımları için uçak biletlerinin hazırlanması ve satın alınmasının finansmanı için yaklaşık 100.000 avro finansman sağlanacak.

Bosna Hersek Milli Takımı’nın yıldızı Jusuf Nurkic, geçtiğimiz hafta yaşanan süreçle ilgili olarak verdiği demeçte şunları dile getirmişti:

“Kalitemizden şüphem yok, tek önemli şey oraya ulaşıp ulaşamayacağımız.”

Bosna-Hersek, EuroBasket’te Fransa, Litvanya, Slovenya, Almanya ve Macaristan ile birlikte B Grubu’nda yer alıyor. Takım ayrıca ağustos ayının sonlarına doğru Dünya Kupası Elemeleri’nde Fransa ve Karadağ ile karşı karşıya gelecek.