Williamson, Geçen Sezon Yaşadığı Sakatlık Dönemine Değindi

Williamson, Geçen Sezon Yaşadığı Sakatlık Dönemine Değindi

17 Ağustos 2022 Kapalı Yazar: baskethaber basket

New Orleans Pelicans‘ın genç yıldızı Zion Williamson sağlıklı kalabildiği zaman tartışmasız NBA‘deki aktif oyuncular arasında en iyi 4 numaralarından birisi.

2020-21 sezonunda da sağlıklı kaldığında 27.0 sayı, 7.2 ribaund, 3.7 asist ortalamaları yakalayarak kendisini kanıtlamıştı. Ama 2021-22 sezonunda ayağından yaşadığı sakatlık nedeniyle işler yolunda gitmedi, tüm sezonu kaçırdı.

Genç oyuncu, GQ’ya verdiği röportajda sakatlık sırasında yaşadıklarını anlattı:

Ağır gelmişti. Burada size anlatabilirim ancak kimse neler hissettiğimi tam olarak anlayamaz. Ayağımda kırık vardı ve büyülü bir şekilde hemen iyileştirme şansım yoktu. Üzücüydü çünkü basketbol oynamayı çok seviyorum. Tanımadığım insanların gösterdiği nefret ağır gelmeye başlamıştı.

GQ

Sakatlık döneminde eleştiri oklarının ona yönelmesinin bir diğer nedeni de aldığı kilolardı, insanlar onu fiziğine dikkat etmemekle suçlamışlardı.

Diğer taraftan Pelicans’da ise onun yokluğunda işler iyi gitti ve Ingram liderliğinde play-off biletini kapmayı başardılar, normal sezonun lideri Suns karşısında da geri adım atmadan çok iyi direndiler. Yani sağlıklı bir Williamson’un da resme dahil olmasıyla Batı ekibini güzel günlerin beklediğini söyleyebiliriz.