Boston, Sakatlanan Gallinari’nin Yerini Melo ile Doldurmak İstiyor

Boston, Sakatlanan Gallinari’nin Yerini Melo ile Doldurmak İstiyor

8 Eylül 2022 Kapalı Yazar: baskethaber basket

NBA‘de 2021-22 sezonunun finalisti Boston Celtics çıtayı bu seviyede tutmak için kadrosuna iki önemli takviye yapmış, Brogdon ve Gallinari ile rotasyonunu genişletmişti.

Ancak 34 yaşındaki tecrübeli İtalyan forvetin milli takımda yaşadığı sakatlık Doğu ekibinin planlarını bozmuş durumda. Sol dizindeki ön çapraz bağlarda yırtık bulunan Gallinari’nin iyileşme sürecinin 6-12 ay olacağı yani 2022-23 sezonunu kapattığı belirtilmişti.

Bu nedenle de çözüm arayışlarına başladılar ve Boston Globe’da yer alan habere göre onun yerini doldurmak için hedefleri boşta olan Carmelo Anthony.

Geçen sezon Lakers forması giyen Melo, 69 maçta forma giydi ve kenardan gelip 13.3 sayı ortalaması ile katkı verdi. 2019-20 sezonunda Blazers ile bench skoreri rolüne adapte olan Carmelo, bu yeni rolüyle kariyerini tekrar toparlamayı başarmıştı. 38 yaşındaki tecrübeli forvet, savunma zaafları sebebiyle Lakers‘ın yeni koçu Ham’ın ilgisini pek çekmedi şuana kadar. Ancak onunla Doğu’dan bir diğer iddialı ekip Nets de ilgileniyor.