Tony Parker: “Amacımız Bir Gün EuroLeague Şampiyonu Olmak”

Tony Parker: “Amacımız Bir Gün EuroLeague Şampiyonu Olmak”

7 Eylül 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Eski NBA yıldızı ve ASVEL kulübünü sahibi Tony Parker, takımın yeni salonunun inşaat sürecinde açıklamalarda bulundu. San Antonio Spurs ile üç NBA şampiyonluğu kazanan yıldız isim, ASVEL’in yeni salon inşaatını ziyaretinde kulübün hedefinin bir gün Turkish Airlines EuroLeague’i kazanmak olduğunun altını çizdi.

ASVEL’in yeni salonu 12000 ile 16000 kişilik olacak. Ayrıca Tony Parker’in hali hazırda kullanımda olan salon için de farklı bir projesi var. Mevcut salonun kapasitesini arttırmak isteyen Parker, şunları dile getirdi:

“Astroballe’nin kapasitesini 6.000’den 8.000’e çıkarmak ve çevredeki yapıları iyileştirmek için görüşmeler yapıyoruz. Umarım 2026-2027’de hedeflerimize ulaşmamızı sağlayacak iki inanılmaz araca sahip oluruz.”

ASVEL, geçen sezon Fransa Betlic Elite Pro A’da şampiyon olmasına karşın EuroLeague’de istediği başarıyı henüz yakalayamadı. Yaz döneminde kadrolarına Nando De Colo, Joffrey Lauvergne gibi tecrübeli isimleri katarken, geçen sezon EuroLeague’de önemli çıkış yakalayan Elie Okobo’yu AS Monaco’ya kaptırdılar. Ayrıca genç yıldız adayı Victor Wembanyama sözleşmesindeki opsiyonu kullanmayarak Metropolitans 92’ye transfer oldu.