Brandon Davies Barcelona’ya Veda Etti

Brandon Davies Barcelona’ya Veda Etti

23 Haziran 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague ve İspanya Liga Endesa’da bu sezon hedefine ulaşamayan Barcelona’da emektar uzun Brandon Davies Instagram hesabından yaptığı paylaşımla takıma veda etti.

Sezon ortasında Katalan kulübünün sözleşme yenileme teklifini reddeden 30 yaşındaki uzunun Olimpia Milano’ya katılması bekleniyor.

Brandon Davies sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Barcelona’da geçirdiği yıllara ilişkin olarak şu ifadeleri kullandı:

“Barcelona’da üç harika yıl geçirdim. İşimde her zaman dürüst ve profesyonel olmaya çalıştım, ama her zaman profesyonel. Ailem Barselona’da çok rahattı ve hatta bazıları bu şehirde doğdu! Kulübü ve beni bu kadar destekleyen hayranları, özellikle de sezonun bu son bölümünde bir pankart açan ve her zaman adımı söyleyen Draklar’ı asla unutmayacağım. Bu renkleri giyebilmek bir onur ve gururdu.”

“Teşekkürler Barça, teşekkürler Barcelona, ​​yolumun kesiştiği ve bana her zaman yardımcı olan herkese, özellikle de takım arkadaşlarıma teşekkür ederim! Edindiğim dostluklar, kazandığım kupalar yadsınamaz!”

Brandon Davies bu sezon EuroLeague’de 36 maçta 9.9 sayı, 3.7 ribaunt ve 1.6 asist ortalamaları yakalamıştı.