MVP Jokic, MVP Micic’i Denver’a Getirmek İçin Devrede!

MVP Jokic, MVP Micic’i Denver’a Getirmek İçin Devrede!

24 Haziran 2022 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Son dönemde Avrupa basketboluna damga vuran isimlerden biri kuşkusuz Vasilije Micic oldu. Temsilcimiz Anadolu Efes ile beraber 2018’de başladığı yolculukta 2 kez Euroleague şampiyonluğu yaşadı ki bu başarıların da en önemli mimarlarından biriydi kuşkusuz.

Yaşanan bu iki şampiyonlukta da Final Four organizasyonun MVP’si seçilmeyi başaran Vasa, bu sezonki organizasyonun yarı finalde ülkesi Sırbistan’da Olympiakos’a karşı gönderdiği son saniye üçlüğüyle takımına final biletini getirmiş, ne kadar önemli bir oyuncu olduğunun altını tekrar çizmişti.

Ayrıca Micic, hatırlayacağınız üzere 2020-21’de de Euroleague’in normal sezon MVP’si seçilmişti.

ABD’nin güvenilir NBA haber kaynaklarından biri olan Bleacher Report’a göre de NBA’de transfer döneminde en çok adı geçen isimlerden biri konumunda Vasa. Draft hakları Thunder’da olduğu için NBA’e ilk adımını orada atması yüksek bir ihtimal olarak görünüyor.

Ancak son iki sezonu NBA’de MVP ödülünü kazanarak tamamlayan Nikola Jokic‘in forma giydiği Denver Nuggets da onun için ihtimali yüksek adreslerden biri. Bleacher Report’taki habere göre MVP Jokic, MVP Micic’in kadorya dahil edilmesi için Nuggets yönetiminden net olarak bir istekte bulundu.

Spurs, Bulls, Bucks gibi diğer takımların da Micic’e olan ilgisi biliniyor. Bakalım bu 5 opsiyondan biri veya birkaçı Micici’i ikna edebilecek finansal paketi artı rol garantisini kendisine verip onun aklını çelebilecek mi? Sonuçta bu yaz için Micic’in kontratında sadece NBA çıkışı var, aksi durumda yani Avrupa’da kalacak olursa MVP’yi tekrar Efes forması ile izleyeceğiz.