Brooklyn Nets Takımın Başına Efsane Bir İsmi Getirmek İstiyor!

Brooklyn Nets Takımın Başına Efsane Bir İsmi Getirmek İstiyor!

3 Eylül 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Geride bıraktığımız sezonda Durant ve Irving gibi iki süper yıldızdan faydalanamamasına rağmen genç kadrosu ile ses getiren Brooklyn Nets, yeni sezon için potansiyelli kadronun başına efsane bir koçu getirmek istiyor.

Sezon içerisinde Kenny Atkinson ile yollarını ayıran ve geçici olarak yardımcısı Jacques Vaughn’ı göreve getiren Nets’de koç arayışları hızlanmaya başladı. GM Marks’ın planında ise zor bir hedef var; daha önce birlikte çalıştığı San Antonio Spurs‘ün efsane koçu Gregg Popovich‘i göreve getirmek istiyor!

Hatırlyacağınız üzere Spurs 2014 yılında şampiyon olurken Marks, koç Popovich’in asistanlarından biriydi ve ardından sezon sonunda Genel Müdür yardımcılığı görevine gelmişti. Başarılı basketbol adamı 2016’dan bu yana ise Nets’in basketbol operasyonlarının başında yer alıyor. Vaughn kısa görevinde sezonu 7-3 ile kapamış olsa da Irving ve Durant’in yer alacağı bir kadroyu yönetebilecek seviyede olduğu düşünülmüyor.

Diğer taraftan koç Popovich tam 22 sezondur Spurs’u çalıştırıyor ve aynı zamanda takımın başkan koltuğunda da oturuyor. Bu süreç boyunca da bu sezon dışında sürekli takımı play-off’a sokma başarısı gösterdi. Ama çok önemli bir konu var ki başarılı koçun kontratı bu sezon sonunda sona eriyor ve ne kendisinden ne de kulüpten bir ses çıkmadı henüz. Bu durum da bir çok spekülasyonun ortaya çıkmasına neden oldu ki emeklilik opsiyonu da konuşulan konulardan biri.

Marks da biliyor ki Popovich’in Spurs ile çok özel bir bağı var ve sadakat konusunda tecrübeli koç özel figürlerden biri. Bu nedenle de Nets alternatif koç arayışlarını da sürdürüyor. Bu isimler arasında Tyron Lue, Jason Kidd, Jeff Van Gundy ve Mark Jackson öne çıkanlar olarak görülüyor.