Fenerbahçe Beko ve Beşiktaş Hazırlık Maçı

3 Eylül 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs salgını, spor faaliyetlerinde de ciddi aksaklıkların yaşanmasına neden olmuştu. Türkiye’de de basketbol ligleri için ‘Beyaz Sezon’ ilanı yapılmış ve tüm ligler şampiyon ilanı olmadan iptal edilmişti.

Basketbola verilen zorunlu uzun aranın ardından ise, spor kulüpleri yeni sezon için hazırlıklarına başladı. Antrenmanlara yavaş yavaş başlayan ekipler, ayrıca hazırlık maçları ile de hazırlıklarını sürdürüyorlar.

Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Fenerbahçe Beko ekibi de, hazırlık maçında ezeli rakiplerinden Beşiktaş ile karşı karşıya geldi. Uzun aranın ardından parkede mücadele eden ikilinin müsabakası ise 79-77 skorla sona erdi.

Sarı Kanarya Hep Üstün Geldi

Fenerbahçe Beko ve Beşiktaş ekipleri arasında oynanan hazırlık maçında, sarı lacivertliler Kara Kartal ekibini 79-77 skorla mağlup etti.

Ülker Sport Arena’da oynanan oyunun ilk çeyreği, 17-16 skorla sona ererken, sarı lacivertliler ilk çeyreği önde tamamlamayı başardı. Devre arasında ise 37-32 skorla önde giren Sarı Kanarya, üçüncü çeyrekte de 56-52 skorla üstünlüğünü korumayı başardı.

İki kulüp arasında da son derece çekişmeli geçen mücadelenin kazananı ise, üstünlüğü korumayı başaran Fenerbahçe Beko ekibi oldu. 79-77 skorla sona eren oyun, uzun aranın ardından basketbola olan özlemin de hatırlanmasına neden oldu.

Güncel Yazılar