Brooklyn’de Hem Jordan Hem de Dinwiddie’nin Covid Testleri Pozitif Çıktı!

Brooklyn’de Hem Jordan Hem de Dinwiddie’nin Covid Testleri Pozitif Çıktı!

30 Haziran 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

NBA’de 31 Temmuz’da başlayacak geri dönüş maçları öncesi oyuncuların Covid testlerinin sonuçları açıklanmaya devam ediyor.

Maalesef Brooklyn Nets‘in iki oyuncusu DeAndre Jordan ile Spencer Dinwiddie‘nin Covid testlerinin de pozitif çıktığı duyuruldu.

31 yaşındaki tecrübeli uzun Jordan, durumu şahsi twitter hesabında şu ifadelerle açıkladı:

Dün gece yapılan ve bugün tekrarı yapılarak teyit edilen test sonuçlarına göre basketbola geri dönüşe hazırlandığımız bu dönemde Covid virüsü taşıdığımı öğrendim. Bu sonuca göre de Orlando’da oynanacak sezona geri dönüş maçlarında yer almayacağımı söyleyebilirim.

Jordan’ın takım arkadaşı ve testi pozitif çıkan bir diğer disim Dinwiddie ise geri dönüş maçlarında oynamaya halen sıcak baktığını belirtti:

Aslında ilk planımıza göre Orlando’da oluşturulan güvenli bölgeye gidecek ilk takımlardan biri olacaktık ama sonrasında plan değişti ve antrenman kampı New York’a alındı ve maalesef şuanda testim pozitif… Buna ek olarak bazı semptomları da gösteriyorum; ateş, göğsümün sıkışması gibi. Bu nedenle de durumum belirsiz, Orlando’da takımımın yanında yer alıp yer alamayacağımı bilmiyorum şuan için.

Athletic

Nets’de Wilson Chandler daha önce ailevi sebepleri öne sürerek Orlando’daki turnuvada yer almayacağını açıklamıştı ve kulüpte onun yerini doldurmak üzere Justin Anderson ile anlaşacak büyük olasılıkla. Ancak geri dönüş süreci öncesi takımlar sajat oyuncularının yerine transfer yapamıyorlar, dolayısıyla Nets sakatlıkları bulunan iki yıldız Durant ve Irving’in yerine hamle yapamamış durumda.

Takımlar sadece halihazırda kadrolarında bulunduğu halde bu geri dönüş turnuvasında kendi istekleri ile ya da covid testleri nedeniyle forma giyemeyecek oyuncuların yerine transfer yapabiliyorlar.

Sezona ara verilmeden önce Nets, 30-34 ile Doğu Konferansı’nda 7. sırada yer alıyordu. 9. sıradaki Wizards ile aralarında 6 galibiyetlik bir fark olduğu için de play-off bileti konusunda kafaları rahat diyebiliriz.