Real Madrid Yarı Finale Kalamadı

Real Madrid Yarı Finale Kalamadı

30 Haziran 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

12 takımın yer alacağı turnuvayla tamamlanması planlanan İspanya Basketbol ACB Ligi’nde heyecan devam ediyor. Turnuvada A ve B Grubu’nda oynanan mücadeleler tamamlanırken, şampiyonluktan en önemli adaylardan biri Real Madrid ise hedefini tutturamadı. Bulunduğu grubu 3’üncü sırada tamamlayan ekip, 2008 yılından bu yana ilk defa ligde yarı finale çıkma başarısı gösteremedi.

İspanyol Basketbol ACB Ligi tüm hızı ve heyecanıyla kaldığı yerden devam ediyor. 12 takımın yer aldığı turnuva ile devam eden heyecanda, Real Madrid ekibinde ise işler pek de istenildiği gibi gitmedi.

Turnuvada A ve B Grubu’nda oynanan maçlar tamamlanırken, şampiyonluğun en önemli rakiplerinden biri de Real Madrid olmayı sürdürüyordu. Fakat ekip, bulunduğu grubu 3’üncü sırada bitirince planlar bozuldu.

2008 yılından bu yana ilk kez ligde yarı finale çıkma başarısı gösteremeyen Real Madrid ekibi, tüm basketbol dünyasını ise şaşkınlığa uğrattı.

Eşleşmeler Belli Olacak

Turnuvada Valencia 1’inci, Burgos 2’inci, Gran Canaria 4’üncü, Andorro 5’inci ve Zaragoza da 6’ıncı olurken, Real Madrid 5 maçta 3 galibiyetle 3’üncü sırada tamamladı. İlk iki takım arasına girmeyi başaramayan ekip, grubu bu şekilde bitirmiş oldu.

2008 yılından bu yana ilk kez yarı finale çıkma başarısı gösteremeyen takım, taraftarını da üzdü.

İspanya Ligi’nde finalistler ise Barcelona-Burgos ve Valencia-Baskonia eşleşmelerinin ardından belirlenecek.

Güncel Yazılar