Bundesliga’dan 6 Takım Ekonomik Sıkıntısı Bu Şekilde Dile Getirdi

Bundesliga’dan 6 Takım Ekonomik Sıkıntısı Bu Şekilde Dile Getirdi

22 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Yeni tip koronavirüs salgını, küresel çapta pek çok krizin yaşanmasına neden olmaya devam ediyor. Ekonomik sıkıntının yanı sıra, spor dünyasını da olumsuz etkileyen dönemde, ligler uzun bir süredir askıya alınmış halde bekliyor.

Liglerin ne zaman tekrardan başlayacağına ilişkin net bir tarih verilmezken, bu hafta olacak iki UEFA toplantısı ise durumu belirlemiş olacak gibi görünüyor.

Liglerin tekrar ne zaman başlayacağına ilişkin öngörüler çoğunlukla Haziran başı gibi olsa da, oyuncuların durumu ile bunun ne kadar mümkün olup olmayacağı da tartışılıyor.

Tüm dünyada federasyonlar her türlü ihtimali düşünerek, çeşitli adımlar da atılmaya devam ediliyor. Almanya’nın basketbol liglerinde en üst sırada yer alan Bundesliga içerisindeki 6 takım ise sonraki sezon için 2. Lig lisansı talebinde bulundu.

Bundesliga içerisinde yer alan 6 takımın 2. Lig lisansı talep etmesi bu döneme ilişkin krizi en iyi gösteren durumlardan da biri oldu.

En Üst Lig İçin Ekonomik Yetersizlik Yaşıyorlar

Lisansların Almanya’da 1. Lig ve 2. Lig olarak ayrı ayrı verilmesinin yanı sıra, kulüplerin en üst ligde oynaması için de belirli kriterler gündeme geldi.

En üst ligde yer alan Bundesliga’nın 6 ekibi ise, ekonomik bakımdan son derece güçsüz olması sebebiyle 2. Lig lisansı başvurusunda bulundu.