Shane Larkin Anadolu Efes İle 2 Senede 7.7 Milyon Kazanacak

Shane Larkin Anadolu Efes İle 2 Senede 7.7 Milyon Kazanacak

23 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Anadolu Efes ekibinin yıldız oyuncusu Shane Larkin ile ilgili takımının yanı sıra Türkiye Milli Takım’da da forma giyecek. Takımı ile 2022 yılına kadar sözleşmesi uzatılan efsane basketbolcunun, 2 yılda toplamda 7.7 milyon Dolar kazanacağı öğrenildi.

Anadolu Efes forması giyen efsane basketbolcu Shane Larkin, aynı zamanda ay yıldızlı formayı terletecek isimlerden de biri olacak. Takımı ile 2022 yılına kadar sözleşme uzatma kararı alan oyuncu, 2 yılda toplam 7.7 milyon Dolar (53.7 milyon) kazanmış olacak.

Efes ekibine 2017-2018 sezonunda katılan efsane sporcu, takımdaki üstün performansı ile tüm Avrupa’nın yanı sıra dünyada da yankı uyandırmıştı. Türkiye forması giymeyi de kabul eden Amerikalı sporcu, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmuştu.

Avrupa Ligi’nde Tarihe Geçti

Başantrenör Ergin Ataman ile basketbol kariyerindeki en tepe noktaya ulaşmayı başaran sporcu, sezon sürecinde ise adeta bir rakip tanımadı.

Guard pozisyonunda görev alan 28 yaşındaki Shane Larkin, özellikle de bu sezon Bayern Münih karşısında 49 sayıya imza atarak Avrupa Ligi tarihine geçmeyi de başardı.

Öte yandan başarılı sporcunun takımı ile 2 sezon daha anlaşmaya vardığı ifade edildi. Larkin’in ilk senesinde almış olduğu 3.7 milyon doların yanı sıra, gelecek sezonda 4 milyon dolar kazanacağı da tahmin edildi.