Bursaspor Başkanı Sezgin, Önemli Açıklamalar Yaptı

Bursaspor Başkanı Sezgin, Önemli Açıklamalar Yaptı

5 Mayıs 2022 Kapalı Yazar: baskethaber basket

7DAYS EuroCup‘da finale yükselerek önemli bir başarıya imza atan Frutti Extra Bursaspor’un başkanı Sezer Sezgin açıklamalarda bulundu.

Anadolu Ajansı’na detaylı bir röportaj veren Sezgin, takımın başarısının sırrından gelecek planlarına dair önemli açıklamalar yaptı.

EuroCup’ın en düşük bütçeli takımlardan biri olmalarına rağmen, çok büyük bir başarıya imza attıklarını vurgulayan Sezgin, “Aslında adım adım ilerlemeyi planlıyorduk, ancak herkesin beklentilerini aşan takımımız, şimdi EuroLeague’in kapısına dayandı” açıklamasını yaptı.

Başkan Sezer Sezgin, sözlerini şöyle sürdürdü:

Şampiyon olmamız durumunda EuroLeague’de oynama hakkımız kesinleşecek. Finali kaybetsek dahi, ki böyle bir şeyi artık aklımızdan bile geçirmiyoruz, yine EuroLeague’den davet alma olasılığımız büyük. Elbette futboldaki Şampiyonlar Ligi’nden sonra Avrupa’nın en büyük organizasyonunda yer almak isteriz. Fakat bu konudaki kararı biz değil, şehir verecek. EuroLeague’de oynamanın bir maliyeti var. Biz yine EuroLeague ölçülerine göre düşük bir bütçeyle iyi iş çıkarabiliriz. Ama belli kalitede bir kadro kurmamız şart. Bu amaçla kentteki yerel yöneticilerle, sanayi kuruluşları ile görüşerek maddi kaynaklar konusunda desteği bulmaya çalışacağız. Bursa; büyük ve sporu çok seven bir kent. Eğer şehir istiyorsa ve tabii EuroLeague’de oynama hakkını elde ettiğimizde, biz kollarımızı sıvamaya hazırız.

AA

Çok karakterli oyunculara, çok tutkulu ve bilgili bir antrenöre profesyonel bir yönetime sahip olduklarının altını çizen Başkan Sezer Sezgin, Antrenör Dusan Alimpijevic’i 3 yıllığına takımın başına getirme kararının ne kadar doğru olduğunu herkesin kabul ettiğini söyledi.

Sezer Sezgin, “Hocamız, Partizan önünde sürpriz yaptıklarını, Cedevita maçı için çeyrek finalin kolay geçmeyeceğini söylemişti. Andorra maçı öncesinde ise bize, ‘Arkanıza dayanıp rahat rahat maçı seyredin’ demişti. Nitekim söyledikleri çıktı” ifadesini kullandı.