Charlotte, 2 Eski Yıldızını Takıma Döndürmek İstiyor

Charlotte, 2 Eski Yıldızını Takıma Döndürmek İstiyor

26 Temmuz 2022 Kapalı Yazar: baskethaber basket

NBA‘de ekipler yeni sezon öncesi kadrolarını güçlendirmek için transfer çalışmalarını sürdürüyorlar ve Charlotte Hornets‘ın da guard rotasyonuna eklemek istediği isimler netleşti.

Guard rotasyonunu güçlendirmek isteyen Doğu temsilcisinin gündeminde 2 eski yıldızı yer alıyor. The Athletic’in haberine göre Hornets kadrosunu Kemba Walker ve Isaiah Thomas ile güçlendirmek istiyor.

Walker, kariyerinde daha önce 2011-19 yılları arasında uzun bir süre Hornets formasını giymiş, geçen yaz Knicks ile 3 yıllık kontrat imzalamasına rağmen koç Thibodeau’nun planlarında yer almadığı için kadro dışı kalmış ve sezon sonu da Pistons’a takaslanmıştı. Doğu ekibi de Walker ile anlaşarak onu serbest bırakmıştı. Walker geçtiğimiz sezon 37 maçta forma giyerken 11.6 sayı, 3.0 ribaund, 3.5 asist istatistikleri ile katkı verebilmişti.

Thomas ise geçen sezon Hornets ile önce 10 günlük ardından ise sezon sonuna kadar sürecek bir kontrata imza atmıştı. Tecrübeli oyun kurucu geçen sezon Hornets’te 22 maçta görev alırken 8.4 sayı, 1.3 ribaund, 1.5 asist ortalamalarıyla mücadele etmişti.