Jaron Blossomgame: “Monaco Büyük Hedefleri Olan Bir Kulüp”

Jaron Blossomgame: “Monaco Büyük Hedefleri Olan Bir Kulüp”

26 Temmuz 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Geçtiğimiz sezon Ratiopharm Ulm formasıyla 7Days EuroCup’da sergilediği başarılı performansla yılın en iyi beşine seçilen ve yaz döneminde Turkish Airlines EuroLeague takımlarından AS Monaco’ya transfer olan Jaron Blossomgame, Yunan haber sitesi TotalBasket’e bir röportaj verdi.

Kariyerinde ilk kez EuroLeague’de mücadele edecek 28 yaşındaki kanat oyuncusu Ulm’de geçirdiği gelişimden ve gelecek sezon AS Monaco ile hedeflerinden şu şekilde bahsetti:

“Önümüzdeki sezon Monaco ve EuroLeague’de oynamaktan çok heyecanlıyım. Ulm ile geçirdiğim yıldan önce hedeflerimden biri bu seviyede rekabet edebilmekti ve sonunda başardım. Monaco’yu seçtim çünkü beni çok istiyorlardı ve sezon boyunca beni Almanya’da izlediklerini biliyordum. EuroLeague’deki Monaco maçlarının birçoğunu play-offlarla birlikte izledim ve bunun en yüksek seviyede kazanmayı hedefleyen ciddi bir kulüp olduğunu biliyorum. Şahsen buna yardımcı olmaya çalışacağım.”

Amerikalı forvet, Ulm ile geçen sezon,  EuroCup yarışmasında maç başına ortalama 16.3 sayı ve 7.6 ribaunt ortalamaları tutturdu ve All-EuroCup’a beşine girmeyi başardı. Geçtiğimiz sezon gösterdiği harika performansla ilgiyse şunları dile getirdi:

“Geçen sezon, içeriden izleyerek ne kadar iyi olduğunu anlamadığınız sezonlardan biri oldu. Oturup ne başardığınızı gördüğünüzde, o zaman anlamaya başlıyorsunuz. EuroCup’ın en iyi beşine seçilmek benim için büyük onur. Bu deneyimi yaşadığım için minnettarım. Ulm’dan hatırladığım en iyi şeyin ne olduğunu sorarsanız, takıma ne kadar yakın olduğumuzu söyleyebilirim.”

Basketnews