Chris Paul, Deandre Ayton Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Chris Paul, Deandre Ayton Hakkında Açıklamalarda Bulundu

26 Ekim 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Geçtiğimiz sezon NBA’in en büyük sürprizlerinden birine imza atarak finallere çıkan Phoenix Suns, yaz döneminde kadro çekirdeğini büyük ölçüde korusa da 2018 NBA draftinin bir numarası Deandre Ayton ile kontrat uzatamadı.

Takımın all-star gardı Chris Paul, konuyla ilgili olarak Yahoo Sports’a açıklamalarda bulundu. Sezona ilk üç maçta iki mağlubiyet alarak başlayan Suns’ın kıdemli yıldızı, verdiği demeçte Phoenix Suns’ın kadro olarak iyi durumda olduğunu ve takımda iletişimle birlikteliğin üst düzeyde olduğunu vurguladı.

“Burası muhtemelen tüm kariyerim boyunca bulunduğum en iyi soyunma odalarından biri. Çünkü lider olan genç adamlarımız var ve herkes kendi farklı yollarıyla liderlik ediyor. İletişim kurarız, konuşuruz. Burası gerçek bir aile.”

Yaz döneminde umduğu kontratı bulamayan ve NBA çevrelerinde mutsuz olduğu hakkında haberler çıkan Deandre Ayton hakkında da konuşan Chris Paul, şu ifadeleri kullandı:

“Deandre Ayton ile ve durumu hakkında konuştuk. O, ne yapması gerektiğini biliyor. Herkesin amacı herkesin parasını aldığını görmek. Durumu bu, ama onun için işe yarayacak. Onun için işe yarayacağını umuyoruz. Yapabileceğimizi bildiğimiz en büyük şey sahaya çıkıp maç kazanmak.”

Phoenix Suns geride kalan üç maçta evinde Denver Nuggets ve deplasmanda Portland Trail Blazers’a yenilirken, tek galibiyetini Los Angeles Lakers karşısında alabildi. Yaz döneminde takım yetkilileriyle yürütülen kontrat görüşmelerinden sonuç alamayan Deandre Ayton ise üç maç sonunda %50 saha içi isabetiyle 10.3 sayı, 8.0 ribaunt ve 1.7 asist ortalamalarıyla geçtiğimiz sezonki performansının altında kaldı.