Kevin Durant, Kyrie Irving’in Takıma Dönmesini İstiyor

Kevin Durant, Kyrie Irving’in Takıma Dönmesini İstiyor

25 Ekim 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

NBA sezonuna istediği başlangıcı yapamayan ve ilk üç maç sonunda iki mağlubiyet alan Brooklyn Nets’in süper starı Kevin Durant, dün akşam kaybedilen Hornets maçının ardından basına açıklamalarda bulundu.

Aşı olmayı reddettiği için takım aktivitelerinden uzaklaştırılan Kyrie Irving’i parkede görmek istediğini kaydeden Durant, onun yokluğunda takımın özgüvenini kaybetmemesi gerektiğini vurguladı.

Dün akşam Charlotte Hornets’a evindeki sezon açılışında 111-95 yenilerek üçüncü maçında ikinci yenilgisini alan Brooklyn Nets’te, Kevin Durant maç sonrası yaptığı açıklamada Irving’in yokluğu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Kyrie Irving’i kesinlikle sahada istiyoruz. O, yaptığımız işin büyük bir parçası. Ama şu anda olmuyor, bu yüzden bu sorunu çözmemiz gerekiyor. Onsuz oynarken kimse güvenini kaybetmeyecek ve Kyrie’nin oyun sırasında bizi kurtarmasını ummayacak. Kendi oyunumuzu oynamalıyız. Buradaki herkes yaptıklarından emin. Sadece oynamalıyız.”

Brooklyn Nets’in yıldızı Irving’den yoksun olsalar da takımın kadrosunun kazanmak için yeterli olduğunu düşünüyor. Kadrolarına güvendiğini dile getiren Durant,

“Tabii ki yeterince derinliğe sahibiz. Sadece üç maç geride kaldı. İşlerin yolunda olmadığını söylemeyeceğim. Kaliteli bir kadroya sahibiz.”

Brooklyn Nets’in yıldızı Durant, Kyrie Irving’in eksikliğinden üç maç sonunda %56.5 saha içi isabetiyle 33.0 sayı, 10.3 ribaunt ve 6.3 asist ortalamaları yakalamayı başardı. Buna karşın Brooklyn Nets özellikle bench oyuncularından ilk üç maçında istediği verimi alamadı.