Cleveland Cavaliers’in Yeni Yüzü Donovan Mitchell Basına Tanıtıldı

Cleveland Cavaliers’in Yeni Yüzü Donovan Mitchell Basına Tanıtıldı

15 Eylül 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Cleveland Cavaliers, geçen sezon NBA’de genç nüvesiyle en büyük çıkışı yapan takım olmuştu. Yaz döneminde de boş durmayan Cavs yönetimi, kadroyu Utah Jazz ile yaptığı takasla, All-Star gard Donovan Mitchell ile güçlendirdi.

Yıldız oyuncu yeni takımıyla çıktığı ilk basın toplantısında, baş antrenör JB Bickerstaff ve basketbol operasyonları başkanı Koby Altman ile birlikte açıklamalarda bulundu.

Takımın basketbol operasyonları Koby Altman, Mitchell’ın Cleveland’a gelmesinden duyduğu mutluluğu şöyle özetledi:

“Bu son derece heyecan verici ve özel bir gün. Onun burada olması bizi daha güçlü kılacak. Mitchell’ın oyun karakterinin kültürümüze uyacağını biliyorduk.”

NBA kariyerinde şu ana kadar Utah Jazz ile play-offları hiç kaçırmayan Donovvan Mitchell üç kez All-Star seçildi. Cleveland Cavaliers ise geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında bir dizi sakatlık problemi yaşamasından ötürü play-off resminin dışında kalırken, Garland, Mobley, Allen üçlüsünden olşan iskeletine Mitchell eklemesini yaparak önümüzdeki sezon doğu konferansındaki iddiasını ortaya koydu.

Yeni takımıyla çıktığı ilk basın toplantısında açıklamalarda bulunan 26 yaşındaki Mitchell, şunları dile getirdi:

“Genç bir takımız ama kazanmak için açız. Gerçekten heyecanlıyız. Buradaki kariyerime başlamak için sabırsızlanıyorum.”

Takımın baş antrenörü JB Bickerstaff, All-Star gardın takıma katılmasına ilişkin olarak şunları dile getirdi:

“Mitchell’i kadroya katmak oyun felsefemizi değiştirmiyor. Oyun yapımıza tam olarak uyacak. Hücum gücü düşünüldüğünde bizi başka bir seviyeye çıkaracaktır.”

Cleveland Cavaliers, yaz döneminde geçen sezon sakatlıklardan dolayı problem yaşadığı yedek oyun kurucu pozisyonuna Rick Rubio ve Raul Neto’yu katarak, yedek uzun olarak da geçtiğimiz yılı Orlando Magic’de geçiren deneyimli Robin Lopez’i kadrosuna kattı. Mitchell takasında çaylak Ochai Agbaji yanı sıra Collin Sexton ve Lauri Markkanen’i Utah Jazz’a gönderdi.