NBA’de Sezon İçerisinde Düzenlenecek Turnuvanın Detayları Belli Oluyor

NBA’de Sezon İçerisinde Düzenlenecek Turnuvanın Detayları Belli Oluyor

15 Eylül 2022 Kapalı Yazar: baskethaber basket

NBA‘de 2022-23 sezonunun başlamasına sayılı günler var ve ligin marka değerini arttırmak, izlenme oranlarını yukarı çekmek adına NBA yönetimi yeni uygulamaları devreye sokmak istiyor.

Draftta yüksek sıralardan oyuncu seçebilmek adına bilerek maç kaybetme olayını azaltmak için play-in turnuvasını devreye sokmaları bu alandaki önemli hamlelerden biriydi. Nitekim bu turnuvanın getirdiği başarıdan etkilenmiş olacaklar ki şimdi de bir sezon içi turnuvası düzenlemeyi hedefliyorlar.

The Athletic’in haberine göre NBA yönetiminin 2023-24 sezonu ile devreye almak istediği bu turnuvanın detayları da neredeyse şekillendi.

Haberde yer alan bilgilere göre takımlar Kasım ayı boyunca bu turnuva kapsamında maçlara çıkacaklar ve ardından başarılı olan 8 takım Aralık ayında oynanacak tek maçlı eleme statüsünde devam ederek final etabına çıkacak. Kalan diğer 22 takım ise normal sezon maçlarını oynayama devam edecek.

Bu turuva kapsamında oynanan tümö maçlar 82 maçlık fikstüre dahil olacak. Yani sadece finale çıkan 2 takım diğer ekiplerden birer maç fazla oynamış olacaklar.

Ancak şunu da belirtelim henüz NBA yönetimi ile Oyuncular Birliği bu turnuvanın detayları hakkında anlaşabilmiş değil. Bu noktada eleme turnuna kalan 8 takıma farklı ödüller verilmesi de gündeme gelen konulardan biri.