Darüşşafaka ile Galatasaray, Efsane Basketbol Adamı Yalçın Granit’i Birlikte Anacaklar

Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 5. haftasında karşılaşacak olan Darüşşafaka ve Galatasaray NEF, vefatının ikinci yıl dönümünde her iki kulübün tarihine de derin izler bırakan, Türk Basketbolunun Babası Yalçın Granit’i birlikte anacak.

Türk basketbolunun iki köklü kulübü Darüşşafaka ve Galatasaray, 30 Ekim Pazar günü oynayacakları Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 5. Hafta maçı öncesinde, her iki kulübün tarihinde önemli bir yeri olan Türk basketbolunun efsane ismi Yalçın Granit’i anacak. 1 Kasım 2020’de hayata gözlerini yuman ve ‘Türk Basketbolunun Babası’ olarak anılan Granit’in vefat yıl dönümünden bir gün önce karşılaşacak olan iki takım, Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda oynanacak maça Granit’i anan pankart ve tişörtlerle çıkacak. Sporculuk kariyerinde Galatasaray’ı ‘Yenilmez Armada’ unvanıyla şampiyonluklara taşıyan, antrenörlük kariyerinde de kurucusu olduğu Darüşşafaka Spor Kulübü Basketbol Şubesi’ni tarihinin ilk şampiyonluğuna taşıyan Granit’in, Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda izlediği tüm maçlarda oturduğu koltuk da bu müsabaka öncesi yapılacak törenle emekliye ayrılacak.

Saruhan: Birlikte Anacağız

Darüşşafaka Spor Kulübü Başkanı Abdurrahman Saruhan, iki kulübün böyle bir tarihte karşılaşacak olmasının çok değerli olduğuna değindi. Saruhan, ‘’Galatasaray’la oynadığımız maçlar hem sportif rekabet bakımından hem de Yalçın Ağabey’in her iki kulüpte bıraktığı izler bakımından her daim sezonun en özel maçları arasında yer almıştır. Fikstürün bizleri, Yalçın Ağabey’in vefatının ikinci sene-i devriyesinde, bu salonda bir araya getirmiş olması çok hoş bir tesadüf. Türk Basketbolu’nun Babası’nı şükran ve özlemle anmanın gururunu; tıpkı kulübümüzün tarihinde olduğu gibi, tarihine adını altın harflerle yazdığı kıymetli rakibimiz Galatasaray NEF ile paylaşmaktan kıvanç duyacağız. Bu anma töreninin hazırlanmasında bizlere destek olan Türkiye Basketbol Federasyonu’na, Galatasaray NEF’e ve sevgili Ali Granit’e teşekkür ediyoruz. Tüm basketbolseverleri bu keyifli mücadeleyi takip etmek için Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’na bekliyoruz’’ ifadelerine yer verdi.

Darüşşafaka ile Galatasaray NEF’in karşılaşacağı Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi 5. Hafta maçı, 30 Ekim Pazar günü saat 15:30’da Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda oynanacak. Karşılaşma, BeIN Sports ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.