Datome: “İstanbul ve Fenerbahçe, Hayatımın ve Kimliğimin Çok Büyük Bir Parçası.”

Datome: “İstanbul ve Fenerbahçe, Hayatımın ve Kimliğimin Çok Büyük Bir Parçası.”

12 Ağustos 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Turkish Airlines Euroleague‘in resmi sitesinde yayınlanan son vlog bölümünde bu yaz Fenerbahçe Beko‘dan ayrılarak Olimpia Milano‘ya transfer olan Gigi Datome konuktu.

İtalyan yıldız sarı lacivertli formaya veda ederek ülkesine geri dönmesi hakkında açıklamalar yaparken, yeni sezonun 14. haftasında Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda oynanacak Fenerbahçe Beko – Olimpia Milano maçını da dört gözle beklediğini şu sözlerle ifade etti:

Bu kadar duygusal bir ortamda basketbola konsantre olmak benim için zor olacaktır. Ancak bir karar aldım ve hayatımın bu yeni bölümünde mutluyum. Fenerbahçe ile birlikte birçok başarı yakaladık ve mutlu anılara sahibiz. İstanbul ve Fenerbahçe sadece kariyerimin değil, hayatımın ve kimliğimin çok büyük bir parçası. Fenerbahçe ile İstanbul’da oynayacağımız maçın tarihini takvim elime geçer geçmez kontrol ettim. Benim için çok özel bir karşılaşma olacağına eminim.

Euroleague Resmi Web Sitesi

Olimpia Milano’ya transferi hakkında da açıklamalar yapan Datome, şu ifadeleri kullanıd:

Burada olmak güzel bir his. Milano’yu basketbol yapılanması sebebiyle seçtim. Ancak uzun süre sonra tekrar İtalya’da olmak ve kendi dilimi kullanmak benim için önemli bir şey. Arkadaşlarım ve akrabalarımla daha rahat görüşebileceğim. Bu sene Milano’da önemli bir görevimiz var. Kendi ülkemin takımında başarılı olmanın benim için çok büyük anlamı var.

Euroleague Resmi Web Sitesi

Olimpia Milano’da çalışacağı yeni koçu Ettore Messina hakkında da konuşan tecrübeli forvet, koç hakkındaki görüşlerini şöyle dile getirdi:

Ettore ile daha önceden tanışıklığımız var. Şimdi birbirimizi tanımak için daha uzun vaktimiz olacak çünkü Milli Takımda sadece birkaç ay beraber olabiliyorduk. Zeljko Obradovic için oynadığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Şimdi de Messine ile çalışacağım. Çünkü bu seviyede kazanmak için daha önce kazanma deneyimi olan ve kazanmasını bilen bir koç için oynamak size büyük avantaj sağlıyor.

Euroleague Resmi Web Sitesi