Panathinaikos Pierre Jackson İle Anlaştığını Duyurdu

Panathinaikos Pierre Jackson İle Anlaştığını Duyurdu

12 Ağustos 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Gelecek sezon için hazırlıkların yoğun olduğu dönemde spor kulüpleri transfer çalışmalarına tempolu bir şekilde devam ediyor. Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde mücadele eden Panathinaikos ekibinde de bir transfer daha gerçekleşti. Bir dönem Fenerbahçe ekibinde de forma terleten ve Türk basketbol dünyasının yakından tanıdığı Amerikalı Pierre Jackson ile 1 yıllık anlaşmaya varıldığı kulüp tarafından resmen açıklandı.

Türkiye’de koronavirüs salgını nedeniyle tüm basketbol ligleri tescile uğramıştı. Şampiyonun belirlenmemiş olduğu süreçte, spor kulüpleri de kadrolarında yapılanma çalışmalarına giderek, yoğun bir transfer hazırlığı sürecine giriş yapmıştı.

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde mücadele eden Panathinaikos ekibi de gelecek sezon hazırlıkları kapsamında yeni bir ismi kadrosuna dahil ettiğini açıkladı.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre, bir dönem Fenerbahçe ekibinde de forma terleten Amerikalı guard oyuncu Pierre Jackson iler resmen anlaşmaya varıldı. Başarılı sporcu ile 1 yıllık anlaşmaya varan kulüp, transfer çalışmalarını ise sürdürmeye devam edecek.

Fenerbahçe’de 6 Maçta Forma Giymişti

29 yaşında olan başarılı oyuncu, Avrupa Ligi’nde son olarak 2017-2018 sezonunda Maccabi Tel Aviv ekibi için mücadele etmiştir. O sezonda toplamda 29 oyunda mücadele eden Pierre Jackson, %44.7 ikilik ve 35.8 üçlük ortalamalarının yanı sıra, 14.5 de sayı ortalamasına sahip olmayı başarmıştı.

Bir süre Fenerbahçe’de de forma terleten başarılı oyuncu, burada da 6 maçta forma giymiş ve 3.3 sayı performansına sahip olmuştu.

Güncel Yazılar