Deandre Ayton’ın Menajerinden Ayrılık Sinyali

Deandre Ayton’ın Menajerinden Ayrılık Sinyali

23 Mayıs 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Deandre Ayton‘ın Phoenix Suns ile geleceği belirsizliğini koruyor ve menajerinin yorumları dikkate alınırsa, genç uzun adam istediği sözleşmeyi alamazsa ayrılmaya hazır gibi görünüyor.

NBA Radyosu’na konuşan Ayton’ın menajeri Bill Duffy, geçtiğimiz sezon Suns’tan maksimum kontrat alamamalarının yanı sıra Ayton sınırlı oyuncu olurken serbest oyuncu planlarını paylaştı. Kıdemli menajer, 23 yaşındaki uzunla ilgilenen birçok takımın olduğunu belirtirken şunları dile getirdi:

“Sezon başında maksimum sözleşme istedik ve hayal kırıklığına uğradık. Ayton buna karşın sahaya çıkıp, normal sezonda istatistiklerini geliştirmeyi sürdürdü. Onunla gurur duyuyorum. Birçok oyuncu bu belirsizlikte farklı hareket ederdi. Şimdi yaz döneminde sınırlı serbest oyuncu olacak. Neler olacağını bekleyip göreceğiz.”

Phoenix Suns, normal sezonu 64 galibiyetle NBA genelinde en iyi dereceyle bitirmesine karşın batı konferansı yarı final serisinde Dallas Mavericks’e yedinci maç sonunda elenerek hayal kırıklığı yaratmıştı. Deandre Ayton, Dallas Mavericks’e karşı seri genelinde beklentilerin altında kalmış ve yedinci maçta koç Monty Williams ile kenarda bir tartışma yaşamıştı.

Yaşanan bu gelişme, 23 yaşındaki uzunun yaz döneminde takımdan ayrılacağı yönündeki dedikoduların fitilini ateşledi. Deandre Ayton ile ilgilenebilecek takımlar arasında maaş bütçesinde yeterli boşluğa sahip Portland Trail Blazers öne çıkıyor. Yıldız oyuncunun free-agent döneminde takımda kalıp kalmayacağını bekleyip göreceğiz.