Dee Bost: “Önümüzdeki İki Maçı da Kazanmak Zorundayız”

Dee Bost: “Önümüzdeki İki Maçı da Kazanmak Zorundayız”

14 Mart 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

FIBA Şampiyonlar Ligi son 16 turunda bu hafta MHP Riesen Ludwigsburg ve ardından JDA Dijon ile deplasmanda kritik maçlara çıkacak Galatasaray NEF’te oyun kurucu Dee Bost, katıldığı trash talk programında açıklamalarda bulundu.

Son 16 turunda ilk üç maçında sadece bir galibiyet alabilen sarı kırmızılıların gruptan çıkmak için pazartesi ve cuma günleri oynayacakları iki karşılaşmayı kazanmaları gerekiyor. Verdiği röportajda buna vurgu yapan ABD’li Dee Bost şunları dile getirdi:

“Önümüzde iki kritik maç var. Şansımızı sürdürmek için kazanmak zorundayız. Bu yüzden bir arada kalıp savaşmak zorundayız. Eğer konsantre olursak kendimizi yeniden avantajlı konuma taşıyabiliriz.”

Galatasaray, FIBA Şampiyonlar Ligi son 16 turunda I grubunda 3 maç sonunda bir galibiyetle son sırada yer alıyor. Son iki maçında deplasmanda Hapoel Holon ve evinde JDA Dijon’a kaybeden sarı kırmızıların son dönemdeki performansını değerlendiren Dee Bost kendi performansıyla ilgili şunları dile getirdi:

“Boş kaldığım ve doğru pozisyonu bulduğumda potaya bakmaktan hiç çekinmem. Bu bencil bir oyuncu için değil. Pozisyon menzilimdeyse potaya bakmakta tereddüt etmem. Öte yandan oyun kurucu olarak bir denge yakalamak zorunda olduğumu biliyorum.”

Galatasaray NEF’in yıldızı taraftar hakkında da açıklamalarda bulunurken övgü dolu ifadeler kullandı:

“Galatasaray taraftarı bir başka. Özellikle de maçlara gelip bizi destekledikleri zamanlar oyuna çok etki ediyorlar. Son dönemde hava koşulları nedeniyle tribünler fazla dolmadı fakat maçlara geldikleri zaman üzerimizde çok olumlu etkileri oluyor. Bence muhteşemler.”

Eurohoops