Denizli Artı Koleji Spor Kulübü Türkiye’de İlke İmza Attı

Denizli Artı Koleji Spor Kulübü Türkiye’de İlke İmza Attı

31 Mart 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

14 yıldır faaliyetlerine devam eden Denizli Artı Koleji Spor Kulübü Türkiye’de bir ilke adını yazdırmayı başardı. Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa sürede tüm dünyayı olumsuz etkileyen yeni tip koronavirüs salgını sürecinde, tedbirleri artırmak ve salgının psikolojik etkilerinin de azaltılması adına harekete geçti. Ve hem çocuklar hem de aileler için daha keyifli olabilecek bir projeye imza atarak Online Basketbol Günleri gerçekleştirdi.

Çin’in Wuhan kentinde Aralık ayında başlayan ve kısa süre içerisinde tüm dünyaya yayılarak küresel bir salgın olan yeni tip koronavirüs, tüm dünyayı ciddi anlamda endişelendirmeye başladı. Dünya Sağlık Örgütü tarafından da pandemi olarak ilan edilen salgın hastalık, çok sayıda insanın hayatını kaybetmesine de neden oldu. Öte yandan ise, ülkemizde de vaka sayısının 10 bini geçmesi ile, psikolojik sınır aşıldı ve herkes bu durumdan nasıl çıkılacağını kara kara düşünmeye başladı.

Online Basketbol Günleri Projesi

65 yaş ve üstünün yanı sıra, kronik rahatsızlığı bulunanlar için sokağa çıkmak yasak olarak ilan edilirken, herkesin evde kalması için de çeşitli projeler ve destek çağrılarının arkası kesilmedi. Denizli Artı Koleji Spor Kulübü de, bu dönemi evinde geçirmek zorunda olan çocuklar ve aileleri için harekete geçerek, ülkemizde bir ilke imza attı. Salgının psikolojik etkilerini azaltılması amacıyla, Online Basketbol Günleri adlı projeyi hayata geçirdi.