Fenerbahçe Spor Kulübü De Koronavirüs Tehdidi İle Karşı Karşıya

Fenerbahçe Spor Kulübü De Koronavirüs Tehdidi İle Karşı Karşıya

25 Mart 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Tüm dünyayı etkileyen yeni tip koronavirüs salgını, Fenerbahçe Spor Kulübü’nü de sarsmaya yetti. EuroLeague ve Türkiye Basketbol Federasyonu’nun ligleri erteleme hususunda yavaş bir yol izlemesi, yüzlerce kişinin hayatını tehlikeye atmaya sebep oldu.

Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa sürede küresel bir salgın halini alan yeni tip koronavirüs, spor dünyasını da olumsuz etkiledi. Fenerbahçe Beko ekibinde bazı oyuncularda ve idari çalışanda bazı belirtilerin görünmesi, sarı lacivertlilerde endişeye neden oldu.

Süreçte aynı zamanda hem EuroLeague’in hem de Türkiye Basketbol Federasyonu’nun ligleri erteleme hususundaki yavaşlığı, yüzlerce kişinin de hayatını tehlikeye atan bir durumla karşı karşıya getirdi.

Basketbol dünyasını ciddi anlamda panik durumu ile karşılaştıran salgının sonrasında, sporcu sağlığının ikinci plana atılması sarı lacivertli kulübü de endişeye soktu.

Federasyon Geç Kaldı

İlk olarak 10 Mart tarihinde maçların seyircisiz oynanmasına karar verilirken, Euroleague yönetimi ise 12 Mart’ta organizasyonun ertelendiğini duyurmuştu. Fakat Türkiye Basketbol Federasyonu, oyunların ertelenmesi için 19 Mart tarihine kadar bekleyince, ortalık karıştı.

Süreçte salgının en fazla görüldüğü İspanyol ekipler olan Real Madrid ve Valencia maçlarında mücadele veren sarı lacivertliler de, hem Beşiktaş Sompo Sigorta ve TOFAŞ Basket ekibi ile de karşılaştı.

Fakat bu sürecin ardından bazı oyuncularda belirtilerin görülmesi ve Ali Koç’un tribünde olması Fenerbahçe dünyasında panik yarattı.