Desmond Bane, Ja Morant’a Övgüler Yağdırdı

Desmond Bane, Ja Morant’a Övgüler Yağdırdı

4 Ocak 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

NBA batı konferansında son maçında dün gece deplasmanda Brooklyn Nets’i 118-104 yenerek galibiyet serisini beş maça çıkaran Memphis Grizzlies cephesinde maçın ardından konuşan takımın kanat oyuncusu Desmond Bane, takım arkadaşı Ja Morant’a övgüler yağdırdı.

Desmond Bane, 21 yaşındaki Ja Morant’in bu sezon şu ana kadar sergilediği performansla all-star seçilmeyi hak ettiğini dile getirerek şunları dile getirdi:

“O özel biri. İnsanlar onun All-Star olması gerekip gerekmediğini tartışıyor ama bence ligdeki en iyi oyun kurucu olup olmadığını tartışmalıyız. Onun bir All-Star olduğunun bir önemi olduğunu düşünmüyorum. Asıl konuşma şu: ‘Ligdeki en iyi oyun kurucu mu?'”

ESPN

Ja Morant kasım ayı ortasında Memphis Grizzlies’ın evinde Atlanta Hawks ile oynadığı karşılaşmada dizinden sakatlanarak yaklaşık üç hafta parkelerden uzak kaldı. Onun yokluğunda iyi idare eden Grizzlies, yıldız gardın parkelere dönüşüyle beraber son beş maçında deplasmanda Kings, Suns ve Nets, evindeyse San Antonio ve Lakers engelleri aştı. Ja Morant beş maçlık galibiyet serisinde %55.5 saha içi isabetiyle 31.6 sayı, 6.6 ribaunt ve 6.2 asist ortalamaları yakaladı.