Dimitris Itoudis, Sarunas Jasikevicius’un İddiaları Hakkında Açıklamalarda Bulundu

Dimitris Itoudis, Sarunas Jasikevicius’un İddiaları Hakkında Açıklamalarda Bulundu

19 Kasım 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague’de baş antrenörler kurulu başkanı olan Fenerbahçe Beko’nun başarılı antrenörü Dimitris Itoudis, Anadolu Efes ile Barcelona arasında geçtiğimiz Perşembe günü oynanan maçın ardından Sarunas Jasikevicius ile Anadolu Efes teknik ekibi arasında yaşanan tartışmaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Barcelona koçu Sarunas Jasikevicius, takımının Anadolu Efes karşısında aldığı mağlubiyetin ardından, Anadolu Efes teknik heyetini maçtan önce Barcelona’nın idmanlarını gizlice filme almakla suçlamıştı.

Maçın ardından Litvanyalı teknik adam basına yansıyan demeçlerinde konuya ilişkin şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bazen inandığımız bazı şeyleri söylemeliyiz ve yolumuza öyle devam etmeliyiz. Ona söylediklerimi, işimizdeki herkes anlıyor. Ancak en iyi şeyler koçlar topluluğunda kalır.”

EuroLeague’in sekizinci haftasında evinde Panathinaikos’u rahat geçen Fenerbahçe Beko’da baş antrenör Dimitris Itoudis, karşılaşmanın ardından, EuroLeague koçlar kurulu başkanı sıfatıyla, dün gece yaşananlara ilişkin açıklamada bulundu.

“Her şeyden önce, bu derneğe sahip olduğumuz için çok mutluyuz. Bunu EuroLeague ve EuroCup yardımcı antrenörlerini kapsayacak şekilde genişlettiğimiz için mutluyuz. Planımız aynı zamanda Avrupa sahnesindeki her koçu kapsayacak şekilde genişletmek. Ve sadece Avrupa’da değil. Arap ülkeler, Asya kısmı. Daha da genişlemeyi dört gözle bekliyoruz. Bunun pek çok harika koçu ve insanı bir araya getirdiği için mutluyuz. Ayrıca Belgrad Üniversitesi ve tüm dünyada bu kadar çok insanı eğitmeyi başaran ilgili üniversitelerle harika bir işbirliğimiz var.”

“Ergin veya Saras arasında yaşananlara ilişkin konuşacak olursam, durumu analiz edecek vaktim olmadı. Konuşup durumu göreceğim zaman kesinlikle daha fazlasını öğreneceğim. Ama biz yetişkiniz. Bir gruba liderlik ediyoruz. Arkalarında pek çok taraftarı olan insanlar ve büyük kulüpler. Bununla evde ilgileneceğiz ve hem kendim hem de herkes daha iyi olacağız.”

“Unutmayın bu duyguların ön planda olduğu bir spor. Bazen istenmeyen şeyler olabilir… Ama ben buna şahit olmadım, tam olarak ne olduğunu bilmiyorum. O yüzden gelişmelerden haberdar olacağım. Devam edeceğiz ve daha iyi olacağız.”

“İkisi de deneyimliler. Yaptıkları işi seviyorlar, basketbolu seviyorlar. Baş antrenörler kurulunun, EuroLeague’in ve basketbolun büyümesine yardımcı oluyorlar. Ama bir şeyler oluyor. Yıllar boyunca çok fazla tartışma yaşadık. Bunu söyledik. Bu duyguların sporu. Ama bir çözüm bulacağız. İkisi de harika, kulüplerini ve milli takımlarını harika bir şekilde temsil ediyorlar. Bu yüzden yaşananlara ilişkin oldukça iyimserim. Bu konuya antrenörler birliği içinde çözeceğiz.”

Basketnews