Durant, Final ve Şampiyonluk Tahminlerini Yaptı

Durant, Final ve Şampiyonluk Tahminlerini Yaptı

7 Ağustos 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Sakatlığı nedeniyle Orlando’daki fanusta takımı Brooklyn Nets‘i yanlız bırakan Kevin Durant, devam eden 2019-20 NBA sezonu için final ve şampiyonluk tahminlerini yaptı.

Nets’in süper yıldızına göre bu sezon finalde karşılaşacak iki takım Los Angeles Clippers ile Milwaukee Bucks olacaklar.

ESPN’den Royce Young’ın Play for Keeps isimli programında konuşan Durant, şunları söyledi:

Seçim yapmam gerekirse -ki bu b*ku yapmaktan nefret ediyorum çünkü neler olacağını hiç bilemiyorsunuz, geçen sene bize olanları gördünüz ama seçim yapmam gerekirse Clippers – Bucks final oynar diyeceğim. Bence Clippers kazanır.

ESPN

Durant’in son sezonunda Warriors, finalde Toronto ile karşılaşmış ve final serisinde Leonard liderliğindeki Kanada ekibi şampiyonluğa ulaşan taraf olmuştu. Durant, yine Leonard’ın şampiyonluğa yakın olduğu görüşünde.

Clippers’ı değerlendiren Durant, şunları söyledi:

Kadroları çok derin. Uzun bir süre boyunca tam kadro oynayamadılar henüz ve yeteneklerini görmezden gelmek mümkün değil. Paul George ve Kawhi Leonard gibi kanatlarınız varken kazanmak için gerekli kanatlara sahipsiniz. Ligin en iyi 3-4 kanat oyuncusundan ikisi aynı takımda.

ESPN

Ancak unutmayalım ki Lakers, Batı’yı lider tamamlamayı garantiledi ve play-off’lara kadar da yıldızlarını dinlendirebilecek. Bu avantajı nasıl kullanabileceklerini hep birlikte göreceğiz.