Durant: “Irving ile Birlikte Şampiyonluk Seviyesinin Ne Olduğunu Biliyoruz.”

Brooklyn Nets‘in süper yıldızı Kevin Durant, yeni sezon öncesi medya gününde açıklamalarda bulundu.

Bildiğiniz üzere Golden State Warriors forması ile geçirdiği ağır sakatlık nedeniyle Durant, 2019 yazında anlaştığı Brookly Nets ile henüz forma giyememişti. Nihayet 2020-21 sezonunun açılışı ile birlilte onu sahada görebileceğiz.

Yeni sezon öncesi basın mensupları ile de heyecanını paylaşan Durant şu ifadeleri kullandı:

Her gün bu oyunu oynayabildiğim için hep şükrettim. Yeni, taze bir enerji ile bu takımda oynamak, özellikle de bu takımın genç oyuncuları ile oynamak için sabırsızlanıyorum. Onlara her şekilde yardım etmeyi ve ligde yaşadığım deneyimleri anlatmayı iple çekiyorum.

Eurohoops

Takım arkadaşı Kyrie Irving ile ilgili de konuşan Durant:

Birbirimizin oyun tarzına saygı duyuyoruz ve birbirimizi saha içi ve dışında tanıyoruz. İyi basketbolun, şampiyonluk seviyesindeki basketbolun ne olduğunu biliyoruz. Her gün takımla çalışmamız, bir takım olmamız ve en doğru oyunun ne olduğunu görmemiz gerekiyor. Sezon henüz başlamadı ve COVID durumu var, bütün yaz ayrı kaldı takım, bireysel olarak çalıştı. O yüzden en doğru yaklaşımı bulmamız biraz zaman alacak ama bu sınavı iple çekiyoruz.

Eurohoops

Durant ayrıca “Basketbolun çok basit bir oyun” olduğunu ifade ederken “Ligdeki herkes aynı setleri farklı terimler ile oynuyor” şeklinde konuştu.