Karl-Anthony Towns, Covid-19 Nedeniyle Büyük Kayıplar Yaşamış!

Karl-Anthony Towns, Covid-19 Nedeniyle Büyük Kayıplar Yaşamış!

7 Aralık 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Pandemi nedeniyle tüm Dünya tüm insanlar zor günler geçiriyor ama bazı isimler için gerçekten çok ama çok zor dönem oluyor. İşte bu isimlerden biri de NBA’de Minnesota Timberwolves forması giyen yıldız uzun Karl-Anthony Towns.

Mart ayında dünyayı etkisi altına alan pandemi, NBA organizasyonunu da durdurmuştu. Ama bir isim var ki o salgının ilk günlerinden beri çok zor günler geçiriyor.

Hatırlayacağınız üzere yıldız uzunun annesi, Nisan ayında covid hastalığına yakalamış ve maalesef hayata gözlerini yummuştu. Tüm NBA camiasında bu olayın üzüntüsü derinden yaşanmıştı.

Wolves’un düzenlediği medya gününde annesini kaybetmesinin ardından geçirdiği zorlu dönem hakkında açıklamalarda bulunan Towns, psikolojik anlamda iyi durumda olmadığını belirtiken, kötü bir haber daha verd,i ve ailesinden 6 kişiyi daha covid yüzünden kaybettiğini açıkladı.

Towns kaybettiği aile üyeleri hakkında detay vermek istemediğini belirtirken geride kalan aile üyelerini virüse karşı eğitmeye ve hepsinin sağlığının güvende olduğundan emin olmaya çalıştığını belirtti. Yaşadığı bu zor dönemin ardından tekrar basketbola dönecek olması ile ilgili ise şu ifadeleri kullandı:

Basketbol oynamamın en büyük sebebi aile üyelerimin beni iyi yaptığım bir işi yaparken izleyebilmeleriydi. Annemin pota arkasında oturup beni izlemesi her zaman bana mutluluk verirdi. Bundan sonra oynamak benim için zor olacak. Basketbolun benim için terapi etkisi olduğunu söylemem zor. Basketbolun bir daha benim için terapi olabileceğini sanmıyorum. Ama en azından güzel anıları tekrar hatırlamamı sağlayacaktır. Basketbol oynamaya devam etmemin tek iyi yanı sanırım bu. Yoksa basketbolun duygusal anlamda bana yardımcı olacağını çok sanmıyorum.

Eurohoops