Ergin Ataman: “Maçı Kazanmak İçin Savunma Sertliğini Arttırmalıyız”

Turkish Airlines EuroLeague sezonuna istediği başlangıcı yapamayan ve ilk maçında deplasmanda Real Madrid’e yenilen Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman ve oyunculardan Bryant Dunston zorlu CSKA Moskova maçı öncesi açıklamalarda bulundu.

CSKA ile zorlu bir maça çıkacaklarını dile getiren Ergin Ataman, maçı kazanmaları için savunma sertliğini yukarı çekmeleri gerektiğine vurgu yaparak şunları söyledi:

“CSKA Moskova ile zorlu bir maça çıkacağız. Alexey Shved ve Marius Grigonis’in katılması ile hücum güçleri çok yükseldi. Will Clyburn, Daniel Hackett, Iffe Lundberg ile etkili olurken, pota altında Tornike Shengelia ve Johannes Voigtmann’ın dış şut ve fizik gücünü kullanıyorlar. Simon’un sakatlığı hücum sistemimizde ciddi sıkıntı yaratıyor. Maçı kazanmak için mutlaka savunma sertliğini üst seviyeye çıkarıp, ribauntlarda etkili olarak hızlı hücumlarla sonuca gitmeliyiz.”

Oyunculardan Bryant Dunston ise kendilerini zorlu bir mücadelenin beklediğini belirterek, şunları söyledi:

“EuroLeague’de evimizdeki ilk maçımızda CSKA Moskova gibi zorlu bir rakibe karşı oynayacağız. CSKA Moskova ile son yıllarda birçok kez karşılaştık ve böyle üst düzey maçlar için çok çaba sarf etmemiz gerektiğini biliyoruz. Kendi sahamızda ve taraftarımızın önünde oynamak, sahada galibiyet için mücadele ederken bize yardımcı olacak.”