Ergin Ataman: “Milli Takımın Şampiyon Olmasına İnanan Bir Yapım Var”

Ergin Ataman: “Milli Takımın Şampiyon Olmasına İnanan Bir Yapım Var”

16 Mayıs 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Anadolu Efes ve A Milli Basketbol Takımı baş antrenörü Ergin Ataman, beIN Sports’a özel bir röportaj verdi.

Deneyimli teknik adam, milli takımın başına geçmesinin kendisi adına da sürpriz niteliğinde olduğunu ifade ederek, şunları dile getirdi:

“Milli takım benim için sürpriz oldu. Sezon ortasında bir değişiklik olacağını beklemiyordum açıkçası ama bizim mesleğimiz bu. Sezon içerisinde görev değişimleri olabiliyor. Böyle bir değişiklik olmasına karar vermiş Türkiye Basketbol Federasyonu. Orhun Ene ayrıldıktan sonra ilk teklifi bana getirdiler. Bunu kabul etmemem söz konusu olmazdı.”

2022 Euro Basket’te Türkiye’nin madalya şansını değerlendiren başarılı antrenör iddialı açıklamalarda bulundu:

“Daha önce de görev almıştım ve yeni bir jenerasyon başlamıştı. Benim hedefim o jenerasyonla devam etmekti ancak benim dışımda bazı sebeplerden dolayı devam etmemiştim. Şimdi aradan 5 yıl geçti ve oyuncuların hepsi olgunlaştı. Milli takımın çok iyi bir kadrosu olduğuna ve Avrupa Şampiyonası’nda madalya almasına, hatta şampiyon olması gerektiğine inanan bir yapım var. Bu görevi zevkle kabul ettim. Milli takım ülke basketbolunun kremasıdır. Milli takım herkesin sahiplendiği bir yapıdır.

Hem Anadolu Efes hem de milli takımda yoğun mesai harcayacak olan Ergin Ataman, sözlerini şöyle noktaladı:

“Büyük bir stres benim olacak benim için ancak Shane Larkin, Şehmus bir maçtan çıkıp diğer maça giriyorsa antrenör olarak benim de en iyisini yapmam gerekiyor.”

beIN Sports