Sarunas Jasikevicius: “Bu Bir Final Four ve Zor Olacak”

Sarunas Jasikevicius: “Bu Bir Final Four ve Zor Olacak”

16 Mayıs 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague final four’unda Real Madrid ile karşılaşacak Barcelona’da baş antrenör Sarunas Jasikevicius, Palau Blaugrana’da bir basın toplantısında konuştu. Litvanyalı teknik adam, Barcelona’nın hazırlıkları ve Real’in takımına karşı açlığını ve Cory Higgins’in yarı finaldeki durumunu anlattı.

Real Madrid eşleşmesi hakkında deneyimli teknik adam şu ifadeleri kullandı:

“Takım hazırlanacak. Hem rakibi hem de kendi oyunumuzu düşünmek zorundayız. Çok konsantre olmalıyız. Anahtar, hiçbir avantaj vermemek olacaktır. Onlara karşı oynanan oyunlarda yüksek bir skor olduysa, bunun nedeni bazı şeylerden feragat etmemizdi.”

Jasikevicius, takımda Higgins dahil tüm oyuncularını Belgrad’da düzenlenecek final four’da hazır bulunduracağını doğruladı.

“Bugün nezle olan Sergi Martínez dışında herkes antrenman yaptı. Cory Higgins oynayacak çünkü tecrübesi çok önemli. Yüzde yüze ulaşamayacağı açık. Ancak tüm oyuncuları hazır bulunduracağız.”

Jasikevicius’un yönetimindeki Barcelona Real Madrid’e karşı bu sezon oynadığı tüm karşılaşmaları kazanmayı başardı. Konuya ilişkin basın toplantısında konuşan Litvanyalı koç şunları söyledi:

“Son birkaç maçta onları yendik ve bu bizi daha zor duruma sokacak. Madrid bize karşı çok aç olacaktır. Sezonun en iyi anında geliyorlar ve çok iyi oynuyorlar, topu çok iyi hareket ettiriyorlar. Tecrübeli oyunculara sahipler ve ne yapmaları gerektiğini biliyorlar. Bu bir Final Four ve zor olacak.”

Barcelona baş antrenörü ayrıca Nikola Mirotic’in takım üzerindeki etkisinden ve takımının geri kalanının Belgrad’da buna göre adım atmasını beklediğinden bahsetti.

“Herkese ihtiyacımız var ve Avrupa’nın en iyisi olsa bile Nikola gibi bir oyuncuya bağımlı olmadığımızı gösterdik. İyi olacağını umuyoruz, ama değilse de sonuçta o bir insan, başkalarının adım atması gerekiyor.”

Eurohoops

Barcelona ile Real Madrid Belgrad’da Stark Arena’da Turkish Airlines EuroLegaue final four yarı final maçında 19 mayısta karşı karşıya gelecek.