Ergin Ataman Pınar Karşıyaka Galibiyeti Sonrası Sakatlardan Dert Yandı

Ergin Ataman Pınar Karşıyaka Galibiyeti Sonrası Sakatlardan Dert Yandı

10 Ekim 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

ING Basketbol Süper Ligi’nin üçüncü haftasında evinde Pınar Karşıyaka’yı son toptaki iyi savunmasıyla 78-77 mağlup eden Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman maç sonrası açıklamalarda bulundu.

Takım olarak yoğun bir fikstürden geçtiklerini dile getiren deneyimli teknik adam sakat oyuncuların çokluğundan ötürü dertliydi. Maçtan sonra yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“İzleyenler için güzel bir maç oldu. Pınar Karşıyaka diri bir takım. İyi ve sert basketbol oynuyorlar. Biz henüz istediğimiz akıcı basketbolu oynayamıyoruz. Larkin’in dizinde bir sakatlığı var, Simon’un da yokluğunda oynatmak zorunda olduğumuz için oynattık. Maça giremedi ama maçın sonunda en kritik yerde sayısını attı. Bütün yük Micic ve Beaubois’a biniyor ne yazık ki. Onlar da yoruldular. Buğrahan da sakat.”

Sezon başı olmasından ötürü henüz ritim bulamadıklarını aktaran Ergin Ataman, maçla ilgili olaraksa şunları kaydetti:

“Henüz tam ritim bulamadık, tabi moral bozukluğu da var. Cuma akşamı burada CSKA Moskova’ya karşı çok büyük bir efor sarf ettik. Şartlar bunlar. Yarın Lyon’a gidiyoruz, salı günü LDLC Asvel Villeurbanne’le oynayacağız. Oradan Milano’ya geçeceğiz ve cuma akşamı AX Armani Exchange Milan’la karşılaşacağız. Pazartesi ise Fenerbahçe Beko ile lig için karşılaşıyoruz. Yoğun program, sakatlarımız var ama ilerledikçe maç temposuna gireceğimizi düşünüyorum. Bugün de iyi savunma yaptığımız anlar vardı. Kısalardan akışı sağlayamayınca, maçın ikinci yarısında oyunu pota altına yıkmayı planladık. İlk yarıda da Pınar Karşıyaka dört kısa oynadığı dönemde bize zorluk yaşattı. Son topta şans bizden yana güldü. Üst düzey bir mücadele sergiledi iki takım da, güzel bir lig maçı oldu.”

Anadolu Efes Spor Kulübü