RESMİ: Yogi Ferrell Panathinaikos ile Anlaştı

RESMİ: Yogi Ferrell Panathinaikos ile Anlaştı

10 Ekim 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague ve Yunanistan Ligi’ne istediği başlangıcı yapamayan Panathinaikos, gard rotasyonunu NBA patentli Yogi Ferrell ile güçlendirdi.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre 28 yaşındaki oyun kurucuyla 1 yıllık sözleşme imzaladılar.

Yogi Ferrell’in, geçen sezonun son bölümünde Los Angeles Clippers tarafından sözleşmesi feshedilmiş ve sezonu Cavaliers’ta noktalamıştı.

Clippers formasını normal sezonda 8 maçta giyebilen 1.83’lük gard bu karşılaşmalarda 4.6 sayı, 2.3 asist ve 2.1 ribaunt ortalamaları yakalamıştı. NBA kariyerinde Sacramento Kings, Dallas Mavericks, Brooklyn Nets ve Cleveland Cavaliers takımlarıyla 259 maça çıkan Ferrell, bu maçlarda ise 7.7 sayı, 2.1 ribaunt ve 2.3 asist ortalamaları tutturdu.

Yogi Ferrell, Panathinaikos takımına gard rotasyonunda derinlik katacaktır. Koç Dimitris Priftis sezon başından bu yana oyun kurucu pozisyonunda Kendirck Perry’den istediği katkıyı alamadı ve Daryl Macon’ı maçların kritik bölümlerinde bu pozisyonda kullanmak zorunda kaldı. Aslen şutör gard olan Macon oyun kurucu rolünden çok skorer özellikleriyle bilinen bir oyuncu. Ferrell’in kadroya katılmasıyla beraber koç Priftis’in bu pozisyonda eli güçlenecektir.