Ergin Ataman, Unics Kazan Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

Ergin Ataman, Unics Kazan Maçı Öncesi Açıklamalarda Bulundu

20 Ekim 2021 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Turkish Airlines EuroLeague beşinci hafta mücadelesinde yarın Sinan Erdem Spor Salonu’nda Rus temsilcisi Unics Kazan ile karşılaşacak Anadolu Efes’te baş antrenör Ergin Ataman ve oyunculardan Chris Singleton maç öncesi açıklamalarda bulundu.

EuroLeague’e istedikleri başlangıcı yapamadıklarını kaydeden deneyimli antrenör, kritik maç öncesi şu açıklamalarda bulundu:

“EuroLeague’e çok sert bir fikstür ile başladığımız için istediğimiz başlangıcı yapamadık. Unics Kazan da geçen hafta İstanbul’da ağır bir mağlubiyet aldı. Biz bu maçı kazanarak çıkışa geçmek istiyoruz. Rakibimizin de bu kez çok daha dirençli olmasını bekliyoruz. Startta kaldık ama geriden yarışa katılsak da herkesi geçip yine ipi göğüsleyecek gücümüz var.”

Krunoslav Simon ve James Anderson’ın sakatlığında yeni transfer Elijah Bryant’a güvendiğini dile getiren Ergin Ataman, Kazan maçı öncesi taraftar desteğinin önemine vurgu yaptı:

“Krunoslav Simon ve James Anderson’un yokluğunda yeni oyuncumuz Elijah Bryant’ın sistemin işlemesine ciddi katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Taraftarımızın desteğinin morali düşen takımımıza büyük bir güç ve motivasyon vermesini bekliyoruz…”

Unics Kazan maçının önemine parmak basan Amerikalı forvet Chris Singleton ise maçla ilgili görüşlerini şu şekilde paylaştı:

“EuroLeague’de oynayacağımız Unics Kazan maçı hem bizim için hem de taraftarlarımız için çok önemli bir maç olacak. İşleri tersine çevirmek istiyoruz ve evimiz bunu başlatmamız gereken yer. Unics Kazan iyi bir takım, hücumda ve savunmada bize zorluk çıkaracaklardır. Maçtan galip ayrılmak için en iyi oyunumuzu sergileyeceğiz.”