EuroLeague Yönetimi Karantina Süresini Düşürdü!

EuroLeague Yönetimi Karantina Süresini Düşürdü!

3 Ocak 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Dünya genelinde artan kovid-19 vakaları yüzünden Turkish Airlines Euroleague‘de son haftalarda bazı maçların ertelemek zorunda kalmasıyla birlikte EuroLeague yönetimi, karantina süresini azaltmak için bir değişiklik yapmaya karar verdi.

Ekipler, 14 ila on gün arasında olan karantina süresinin  yedi güne düşürülmesi konusundaki değişikliği onayladı. Nihai karar, 4 Ocak’ta Euroleague kurulu tarafından oylanacak ve ülkeler tarafından uygulanan farklı protokollere bağlı kalacak.

NBA yönetimi de son dönemde artan vakalar yüzünden yakın zamanda salgın protokollerinde değişikliğe giderek karantina süresini on günden altı güne indirdi.

Her ne kadar sezonun askıya alınması hiçbir şekilde masada olmasa da şu ana kadar kovid-19 vakaları yüzünden altı maç ertelendi ve bu durum ilerleyen dönemde fikstürün sıkışmasına sebep olacak. Mevcut protokole göre, bir takımın en az sekiz oyuncusu yoksa maçların üç kereden fazla olmamak şartıyla ertelenebileceğini ve bu sınırı aşan takımların maçları 20-0 kaybedeceğini belirtiyor.

Ayrıca, ertelenen maçların normal sezonun bitiş tarihi 14 nisana kadar yapılması planlanıyor. İhtiyaç duyulması halinde bu karşılaşmaların tarafsız sahada oynanması da söz konusu…