Facundo Campazzo Geleceği Hakkında Konuştu

Facundo Campazzo Geleceği Hakkında Konuştu

21 Ağustos 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Geçtiğimiz iki sezonu NBA’de Denver Nuggets formasıyla geçiren Real Madrid’in eski oyuncusu Facundo Campazzo, bu yaz sözleşmesinin bitmesiyle serbest kaldı.

Arjantin Milli Takımı’nın da üyesi olan deneyimli oyun kurucu, ülkesinin medyasına açıklamalarda bulundu. Avrupa’ya dönmeyi şu an için düşünmediğini ifade eden Arjantinli gard, kariyerini NBA’de sürdürmek istediğinin altını çizdi:

“NBA’de kalmak istiyorum, sanırım iyi olduğumda rekabet edebileceğimi gösterdim. Bana güven verdiklerinde ve rotasyonun bir parçası olduğumu hissettiğimde. Aslında playoff’larda ilk yıl son maç hariç başlangıç ​​seviyesindeydim. Normal sezonda daha çok oynadım. Ama dikkatli ol, Real Madrid’e hayır demiyorum. Demek istediğim, dikkatim ve enerjim NBA’e odaklanmış durumda. İlk seçeneğim bu.”

“Kendimi bir NBA oyuncusu gibi hissediyorum ve o seviyede kalmak istiyorum. Çünkü her şey olabilir, çünkü belirsizdir, gelişirsiniz ve gelişmek için her türlü motivasyona sahipsiniz. Bu bir nevi düşünme şekli. Real Madrid Avrupa’nın en büyük kulübü ve bu kulübün bir parçası olmak NBA’de olmama yardımcı oldu. Ama gerçek şu ki, Amerika Birleşik Devletleri’nde kalmaya odaklanmak istiyorum.”

Eurohoops

Takımların hazırlık kamplarının başlamasına bir aydan az zaman kalmış durumda ve Arjantinli oyun kurucunun NBA’de kalma olasılığı her geçen gün azalıyor. Yıldız oyuncunun NBA’de kontrat bulamaması halinde Avrupa’da hakları Real Madrid’in eline bulunuyor