Partizan’ın Yeni Transferi Danet Exum Açıklamalarda Bulundu

Partizan’ın Yeni Transferi Danet Exum Açıklamalarda Bulundu

22 Ağustos 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Sekiz yıllık aranın ardından Rus kulüplerinin Ukrayna savaşından ötürü EuroLeague’den ihraç edilmesinin ardından önümüzdeki sezon Turkish Airlines EuroLeague’de mücadele edecek Partizan, yeni sezon hazırlıklarına başladı.

Takımın yeni transferlerinden Dante Exum, hazırlık kampı için Belgrad’a ulaştıktan sonra kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz sezonu EuroLeague ekiplerinden Barcelona’da geçiren Avusturalyalı gard, yeni takımıyla çalışmalara başlamak için heyecanlı olduğunu belirtti:

“Sonunda geldim, heyecanlıyım. Çalışmaya ve yarışmaya geldim. Sahada her zaman elimden gelenin en iyisini yapacağım. “Takıma deneyim kazandırdığımı düşünüyorum. NBA ve diğer liglerde de oynadım, hazırlıklara başlamak için heyecanlıyım. Tabii ki koç Obradovic de orada, ne tür fikirlere sahip olduğunu görmek için sabırsızlanıyorum.”

Partizan’a transfer sürecine de değinen Exum, takımın eski oyuncularından vatandaşı ve milli takımdan arkadaşı Jock Landale’den kulüp ve şehir hakkında bilgi aldığını sözlerine ekledi.

“Nasıl oynadıklarını, nerede oynadıklarını görmek için her takım arkadaşını araştırdım. Birlikte çalışmaya başlamak için sabırsızlanıyorum. Jock, Partizan hakkında konuştuğum ilk insanlardan biriydi. Belgrad’dan çok memnundu ve bana taraftarlar da dahil olmak üzere tüm güzel şeyleri anlattı.”

Basketnews

Partizan yaz döneminde kadrosuna Dante Exum, James Nunnally, Danilo Andjusic başta olmak üzere birçok ekleme yaptı. Zeljko Obradovic yönetiminde önümüzdeki sezon EuroLeague’de nasıl bir performans sergileyeceklerini izleyip göreceğiz.