Fenerbahçe Beko Deplasman Mücadelesinden 2 Sayı Farkla Galip Ayrıldı

Fenerbahçe Beko Deplasman Mücadelesinden 2 Sayı Farkla Galip Ayrıldı

2 Mart 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

ING Basketbol Süper Ligi’nde 21’inci hafta heyecanı Meksa Yatırım Afyon Belediyespor ve Fenerbahçe Beko ekipleri arasında yaşandı. Sarı lacivertlilerin üstün geldiği müsabaka, 64-62 skorla sona erdi.

 

ING Basketbol Süper Ligi’nin 21’inci hafta mücadelesi için Meksa Yatırım Afyon Belediyespor ve Fenerbahçe Beko ekipleri karşı karşıya geldi. Kıran kırana gerçekleşen mücadelede, ev sahibi Afyon ekibi olurken, sarı lacivertliler ise deplasman müsabakasından 64-62 skorla galip gelmeyi başardı.

 

Müsabakanın ilk 5 dakikasında üstünlüğünü edinen Afyon ekibi, periyodun sonunda baskınlığını koruyamadı ve sarı lacivertliler, çeyreği 20-17 sayı farkı ile önde tamamladı.

İkinci periyotta ise üstünlüğü ele geçiren Fenerbahçe Beko, ev sahibi ile kıran kırana bir mücadeleye girdi ve ilk yarının sonucunda iki takım da 32-32 sayı eşitliğine ulaştı.

 

Soyunma Odasına Eşit Girildi

Soyunma odasına eşit giren ev sahibi, üçüncü periyotta, konuk ekibe üstün geldi ve baskınlığını edinerek son çeyreğe 51-44 sayı farkı ile üstün girmeyi başardı.

Son periyotta artık iki takım için de kritik anlar oynansa da, maçın galibi 2 sayı farkla Fenerbahçe ekibi oldu. Maç 62-64 sona erdi.